• Przyjaciele szkoły

•

Niniejszym postanawiamy na dziś i po wieczne czasy uhonorować wszystkie osoby, firmy i instytucje - Przyjaciółmi Naszej Szkoły się mające, tytułem przez Nas ustanowionym, co do wiadomości wszem i wobec podajemy. Niech tytuł ów będzie wyrazem wdzięczności naszej, za Ich troskę codzienną, tudzież wsparcie finansowe oraz inne zabiegi wszelkie o to, aby drugie domostwo nasze - Szkołą przez nas nazwane było czyste, wesołe, dobrze wyposażone i nade wszystko wielce nam przyjazne. Mając na uwadze, że jedynie sercem za okazałe sercem odpłacić Im możemy, podjęliśmy Uchwałę powołującą do życia Kapitułę, która to wraz z Radą Pedagogiczną wyróżniać owym tytułem będzie wszystkich zasługujących.

REGULAMIN przyznawania honorowego tytułu:

1.      " Przyjacielem Szkoły Podstawowej w Dąbczu" może zostać osoba fizyczna, instytucja, firma lub organizacja, która przyczyniła się do rozwoju i podniesienia rangi placówki w szczególności za:

-        wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz szkoły

-        znaczącą pomoc materialną i finansową na rzecz szkoły

-        wielokrotne publiczne wspieranie i popularyzowanie szkoły.

2.     Uchwałę o przyznaniu honorowego tytułu podejmuje zwykłą większością głosów Rada Pedagogiczna na wniosek Kapituły. W skład Kapituły wchodzą :

-        Dyrektor Szkoły

-        Przewodniczący Rady Rodziców

-        Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

-        Dwóch członków Rady Pedagogicznej.

3.    Przedkładany Radzie Pedagogicznej wniosek powinien zawierać pochwałę osoby i czynów służących dobru szkoły.

4.    Osoba, instytucja, firma lub organizacja, której przyznano tytuł otrzymuje:

-        pamiątkowy dyplom

-        okolicznościową statuetkę

-        prawo wpisu do Księgi Honorowej.

5.    Nadanie honorowego tytułu ? Przyjaciel Szkoły Podstawowej w Dąbczu, w uroczystym ceremoniale, będzie miało miejsce podczas oficjalnych uroczystości szkolnych związanych z zakończeniem roku szkolnego.

6.    Regulamin wchodzi w życie z dniem 01 czerwca 2005r.

•     Uchwałą Rady Pedagogicznej nr 15/04/05 z dnia 16 czerwca 2005 r. przyznano honorowy tytuł Panu Zdzisławowi Sroczyńskiemu.

•      Uchwałą Rady Pedagogicznej nr 17/05/06 z dnia 12 czerwca 2006 r. przyznano honorowy tytuł Firmie ViaCon Polska i OSP Dąbcze.

•    Uchwałą Rady Pedagogicznej nr 22/06/07 z dnia 05 czerwca 2007 r. przyznano honorowy tytuł Firmie Agromix.

•     Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 17/07/08 z dnia 04 czerwca 2008 r. przyznano honorowy tytuł Firmie Wamet.

•      Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 20/11/12 z dnia 29 maja 2012 r. przyznano honorowy tytuł Panu  Zbigniewowi Długiemu.

•   Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 19/12/13 z dnia 13 czerwca 2013 r. przyznano honorowy tytuł księdzu  Kazimierzowi Gawrońskiemu.

•   Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 26/13/14 z dnia 23 czerwca 2014 r. przyznano honorowy tytuł Panu  Kornelowi Malcherkowi.

• Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 29/15/16 z dnia 23 maja 2016 r. przyznano honorowy tytuł Państwu  Ewie i Ryszardowi Panfil.

• Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 34/18/19 z dnia 3 kwietna 2019 r. przyznano honorowy tytuł Kole Gospodyń Wiejskich w Dąbczu.

• Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 30/22/23 z dnia 26 kwietna 2023 r. przyznano honorowy tytuł Fundacji im. Tadeusza Łopuszańskiego.

• Uchwałą Rady Pedagogicznej  nr 31/22/23 z dnia 26 kwietna 2023 r. przyznano honorowy tytuł Fundacji Zamku w Rydzynie.