Warszawa da się lubić!
- 02.05.2016
Warszawa da się lubić !
To właśnie słowa tej piosenki przyświecały Januszowi Solnickiemu, który był pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu do stolicy. W ostatnim tygodniu kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Beaty Mazurkiewicz i pani Katarzyny Sikorskiej udała się na „zieloną szkołę” do Warszawy. Niezwykle bogaty program sprawił, że uczniowie w przystępny, a zarazem ciekawy sposób poznawali historię i dzień dzisiejszy miasta. Już pierwszego dnia z tarasu widokowego na Lotnisku Chopina uczniowie podziwiali startujące i lądujące samoloty wielu linii lotniczych. Z kolei wspaniałą lekcją wychowania patriotycznego i obywatelskiego był pobyt dzieci w Parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejną lekcją z wielu dziedzin nauki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Największe emocje sportowe związane były z pobytem na PGE Narodowy. To właśnie na tym stadionie przeszliśmy „Trasą Piłkarza”. Byliśmy w szatni i innych pomieszczeniach dla piłkarzy oraz na punkcie widokowym stadionu. Widzieliśmy też przygotowania murawy i obiektu do meczu finałowego Pucharu Polski, który 2 maja rozegrają zawodnicy Lecha Poznań i Legii Warszawa – naszym faworytem są oczywiście piłkarze z grodu Przemysława. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Telewizji Polskiej. Uczniowie widzieli różne studia i pomieszczenia dla reżyserów. Byli w studiach, w których nagrywane są programy „Świat się kręci” i „Pytanie na śniadanie”. Dużo emocji dostarczył dzieciom wjazd windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta. W tym dniu przenieśliśmy się również na pokład Titanica, gdyż właśnie do Warszawy zawitała jedna z najsłynniejszych mobilnych wystaw świata. Na wystawie były oryginalne repliki wnętrz i kabin pasażerskich, a także ponad dwieście przedmiotów wydobytych z wraku. W czasie zwiedzania miasta widzieliśmy Łazienki Królewskie, zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Uzupełnieniem wycieczki po Warszawie był przejazd metrem oraz pyszne pączki z różą w Cukierni A. Blikle. W ostatnim dniu „zielonej szkoły” odwiedziliśmy Niepokalanów, który był dziełem świętego Maksymiliana Kolbe. W czasie pobytu dzieci odwiedziły Sanktuarium św. Maksymiliana, Ochotniczą Straż Pożarną, a także Panoramę Tysiąclecia, w której było blisko sto pięćdziesiąt ruchomych postaci ważnych dla historii naszego kraju. Wspomnienia z wyjazdu rozpoczęły słowa piosenki „Warszawa da się lubić”, ale zakończy je inna melodia. Ciśnie się jednak w tym momencie na usta piosenka z repertuaru Czesława Niemena – „Sen o Warszawie”. Obserwując uśmiechnięte miny dzieci i mnóstwo zakupionych pamiątek można stwierdzić, że dla uczniów naszej szkoły był to niezapomniany wyjazd i wspaniała przygoda, która z pewnością śnić się będzie nie raz jej uczestnikom.
W kinie i w wojsku
- 22.04.2016
Uczniowie klas 1a, 3, 4 i 6 pojechali razem ze swoimi wychowawcami do kina na film "Księga dżungli". Po seansie wszyscy udali sie na obchody Święta 1 Leszczyńskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego i uczestniczyli w dniu otwartym koszar. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia leszczyńskiej jednostki oraz obejrzenia uzbrojenia i sprzętu wojskowego.
Planszówki w Kaczkowie
- 22.04.2016
W dniu 21.04 uczniowie klas 4-6 skorzystali z zaprosznia Pani Pedagog z Kaczkowa i wzięli udział w warsztatach "Matematyka dla każdgo: wszystko gra". Młodzież rozwijała swoje zdolności matematyczne i umiejętności logicznego myślenia. Wspólnie z uczniami z Kaczkowa i Rydzyny rozegrali wiele ciekawych gier planszowych. Wszyscy doskonale się bawili i rozjechali się z postanowieniem powtórznia takich warsztatów w przyszłym roku szkolnym.
Prima Aprilis w klasie I A i na lekcjach języka polskiego.
- 03.04.2016
Prima Aprilis wywołał dziś niemałe zamieszanie w klasie I A oraz na lekcjach języka polskiego. Nauczycielki zamieniły się rolami ze swoimi uczennicami. Dziewczynki prowadziły lekcje wśród rówieśników. Natomiast do klasy pierwszej zawitały " nauczycielki " z klasy VI. Niczego nieświadomi pierwszoklasiści byli zaskoczeni całą sytuacją. Tak wypowiadali się po lekcji: " Myślałam, że pani ma wolne", " Byłem w szoku, nie wiedziałem co się dzieje.", " Myślałam, że to są praktykantki". Oto, jak oceniły swą pracę uczennice, które miały okazję stanąć przy tablicy w nowej roli:
Zuzia kl. 5- Bardzo podoba mi się prowadzenie lekcji języka polskiego. Jest to bardzo interesujące.
Julia kl. 5- Bardzo podoba mi się prowadzenie lekcji języka polskiego. Jest to bardzo interesujące. Chciałabym częściej uczestniczyć w takich zajęciach.
Wiktoria kl. 6- Bardzo dobrze prowadziło mi się lekcję. Chętnie powtórzyłabym to jeszcze raz. Klasa była w miarę grzeczna. Myślę, że trudno jest zapanować nad grupą, która często nie uważa. Dziękuję, że mogłam doswiadczyć, jak to jest być nauczycielem.
Wiktoria kl. 6- Bardzo przyjemnie było prowadzić lekcję języka polskiego. Teraz dostrzegłam, jak trudno jest być nauczycielką. Mimo tego, nie zraziłam się i na pewno chciałabym to powtórzyć. Taka zamiana z okazji Prima Aprilis okazała się wspaniałym pomysłem.
Zuzia kl. 6- W tym dniu byłam nauczycielką w klasie I a. Z koleżanką rozwiązywałyśmy z dziećmi zadania na ocenę.Szło im bardzo dobrze i sprawnie. Pani Sikorska usiadła w ostatniej ławce i udawała uczennicę. Bardzo mi się podobało, ponieważ było śmiesznie oraz nadzwyczajnie super! Mogłabym to powtórzyć.
Zosia kl. 6- Dziś byłam nauczycielką w klasie pierwszej. Z Zuzanną miałyśmy przygotowane ćwiczenia, które rozwiązywałyśmy z dziećmi. Chodziłyśmy między ławkami i oceniałyśmy prace. Było bardzo zabawnie. Ten pomysł bardzo mi się podobał.
Zadowolone były także pomysłodawczynie tejże zabawy, p. K. Sikorska i B. Mazurkiewicz. Wszystkie ucznnice stanęły na wysokości zadania. Bardzo dobrze przygotowały się do lekcji. Dzięki temu dziewczynki mogły doświadczyć i ocenić trud nauczania dzieci.
Wielkanocna Noc Kodowania
- 01.04.2016
Mistrzowie Kodowania z klas IV - VI spędzili w szkole bardzo pracowitą noc. W czasie zajęć przygotowywali projekty tematycznie związane z lekcją przyrody- Przewód pokarmowy człowieka, Interaktywna mapa Polski. Następnie programowali gry o tematyce wielkanocnej. Wszyscy opiekunowie byli pod wrażeniem pomysłów naszych wychowanków. Oto laureaci konkursu:
I miejsce Maciej Marchwacki kl. IV https://scratch.mit.edu/projects/102302018/ i Wiktoria Gorwa kl. VI https://scratch.mit.edu/projects/102305773/
II miejsce Wiktoria Białasik kl. VI https://scratch.mit.edu/projects/102304536 i Kacper Wawrzyniak kl. IV https://scratch.mit.edu/projects/102302019
III miejsce Zuzanna Jankowiak kl. VI https://scratch.mit.edu/projects/102296361/
Zajączek
- 05.04.2016
Uczniowie klasy 1b udali się w środę przed świętami na poszukiwanie zajączka. Otrzymali od niego tajemniczy list z godziną i miejscem spotkania. Każdy znalazł podpisany dla siebie prezent. Najwięcej radości sprawiło dzieciom szukanie ukrytych upominków.
Zawody sportowe
- 05.04.2016
Uczniowie klasy 1a oraz 1b wzięli udział w eliminacyjnych zawodach na Hali Sportowej w Dąbczu. Swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz Kornel Malcherek wraz z panem Bartoszem Matylą. Mimo wielkiej rywalizacji zwyciężyła klasa 1a, która przeszła do dalszego etapu zawodów międzyszkolnych. Za walkę oraz kibicowanie swoim drużynom dzieci otrzymały słodki upominek.
Kartki wielkanocne w Scratchu
- 01.04.2016
Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w konkursie informatycznym, którego celem było zaprogramowanie w programie Scratch kartki wielkanocnej . Komisja konkursowa w składzie: B. Mazurkiewicz, K.Sikorska i A. Kachel wyłoniła zwycięzców. Oto oni :
I miejsce Maciej Marchwacki kl. IV https://scratch.mit.edu/projects/102280019/
II miejsce Wiktoria Gorwa kl. VI https://scratch.mit.edu/projects/102279474/
III miejsce Paweł Sudnik kl. VI https://scratch.mit.edu/projects/102279385/
Inne prace- https://scratch.mit.edu/studios/1941795/
Lepszy Internet zależy od Ciebie
- 01.04.2016
Na poczatku drugiego półrocza obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas lekcji wychowawczej w klasie 4 czy zajęć komputerowych w klasie 5, 6 chcieliśmy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. W ramach akcji przeprowadzony został konkurs plastyczny w kategoriach wiekowych: klasy I - III i IV - VI, a także konkurs kodowania dla uczniów klasy VI.
Komisja konkursowa w składzie: K. Sikorska, J. Solnicki i B.Mazurkiewicz wyłoniła zwycięzców i laureatów.
Prace plastyczne:
Kategoria wiekowa klas I- III:
I miejsce- Adam Smoła kl. I a
II miejsce Kacper Florczak kl. I b
III miejsce Miłosz Szeląg kl. I a
Kategoria wiekowa klas IV - VI
I miejsce Wiktoria Gorwa kl. VI
II miejsce Kacper Wawrzyniak kl. IV
III miejsce Anna Glapiak kl. V
wyróżnienie Marcin Tajchert kl. VI
Prace projektowe :
I miejsce Wiktoria Gorwa kl VI
II miejsce Amelia Pierzchała kl. VI
III miejsce Zuzanna Jankowiak i Wiktoria Białasik kl. VI
Wszystkich zwycięzcom i laureatom dziękujemy i gratulujemy.
Drzwi otwarte w firmie Agromix
- 31.03.2016
Uczniowie klasy 1a, 1b i 3 wraz z wychowawcami udali sie do Rojęczyna, gdzie uczestniczyli w drzwiach otwartych organizowanych przez firmę Agromix. Uczniowie mogli zobaczyć wystawę maszyn rolniczych oraz korzystały z przygotowanych atrakcji takich jak spotkanie z żużlowcami, żołnierzami czy możliwość wejścia do czołgu.
Lekcja przyrody w Karczmie Borowej
- 31.03.2016
Uczniowie klasy 1A i 1B przywitali wiosnę w Nadleśnictwie Karczma Borowa. Najpierw uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody. Pan leśniczy w ciekawy sposób przedstawił jak wygląda życie zwierząt w lesie. Po zajęciach uczniowie mieli możliwość samodzielnie upiec kiełbaski przy ognisku. Na świeżym powietrzu apetyt dopisywał każdemu! Bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi Kornelowi Malcherkowi za ufundowanie kiełbasek i pomoc w organizacji wyjazdu.
Mały Ratowniczek
- 30.03.2016
Uczniowie klas I - IV wzięli udział w lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził dla uczniów pan Piotr Stor, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci zostały zapoznane ze sposobami udzielania pierwszej pomocy, mogły też praktycznie sprawdzić swoje umiejętności na fantomach. Było to już kolejne działanie w ramach realizacji projektu "Mały ratowniczek".
Wielkanoc 2015/2016
- 30.03.2016
„Przez krzyż do chwały „
montaż słowno – muzyczny
W środę 23 marca uczniowie klas I-VI należący do koła religijnego podczas uroczystego apelu wprowadzili zebranych na sali gości, nauczycieli oraz pozostałych uczniów naszej szkoły w tematykę Świąt Paschalnych. Obecni mieli okazję przypomnieć sobie znaczenie tego najważniejszego chrześcijańskiego święta wywodzącego się z żydowskiej paschy i nierozerwalnie związanego z tajemnicą Wielkiego Piątku, pogłębić ducha swojej wiary i w zadumie nad swoim życiem przygotować się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Apel był również wspaniałą okazją do wręczenia nagród laureatom
konkursów na:
„Najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonaną rodzinnie”
I miejsce
Kacper Florczak I b, Wiktoria Jaworska Ib, Wojciech Sikorski 2 a:II miejsce
Aleksandra Ratajewska II a, Oliwia Picz I b, Agnieszka Stachowiak IIIIII miejsce
Adam Ratajewski II a, Józefina Stachowiak II b, Gorwa Jakub b :Wyróżnienie
Bartosz Łaszczyński IIb, Antoni Strakulski II b, Martyna Wożniak I b„ Ozdoba wielkanocna”
I miejsce
Magdalena Borowczyk IV, Klaudia Smektała V :II miejsce
Julia Smoła V, Wiktoria Gorwa VI:III miejsce
Laura Wasilewska IV, Wiktoria Białasik VI:Wyróżnienie
Marcin Tajchert VI, Karolina Kurzawa IV."Witraż Wiosenno-Wielkanocny"
I miejsce
Zuzanna Nitecka, Kacper Florczak, Wiktoria Gorwa :II miejsce
Agnieszka Stachowiak, Bartosz Łaszczyński, Julia Smoła:III miejsce
Julia Glaza, Hanna Maćkowiak, Zuzanna Wojtkowiak
Zdrowe odżywianie to podstawa.
- 20.03.2016
Uczniowie klasy czwartej mają ogromną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Są świadomi tego, iż owoce i warzywa to podstawa właściwej diety.Swą wiedzę wykorzystali w praktyce przygotowując na lekcji wychowawczej pyszne sałatki owocowe i warzywne. Smacznego.
Myślę - więc czytam!
- 15.03.2016
Uczniowie klasy 1a w ramach realizacji projektu "Rodzinne czytanie" mają możliwość wysłuchania ciekawych opowiadań, bajek i baśni. W tym miesiącu książki dzieciom czytały starsze koleżanki z klay III: Julia Wojciechowska, Małgorzata Milecka i Hanna Maćkowiak. Dwie uczennice klasy 1a zaprosiły do udziału w projekcie swoje babcie. Lenka - babcię Halinę, a Julia - babcię Krysię. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem wysłuchały czytanych bajek: "Bambi" i "Czrnoksiężnik z krainy Oz". Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na kolejnych gości!
Inwazja na kino
- 14.03.2016
Dnia 26.02.2016r. pod kierownictwem pani Katarzyny Sikorskiej i pani Beaty Mazurkiewicz nasi uczniowie udali się do kina Cinema 3D w Lesznie na projekcję filmu „Zwierzogród”. Film opowiada o małym króliczku, który stara się spełnić swoje marzenie o byciu policjantką, oraz „szczwanym” lisie żyjącym z drobnych przekrętów. Duet ten łączy siły by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.
Co więcej, z okazji obchodów Kolorowego Dnia, kino przeżyło inwazję szarości, ponieważ na taki właśnie kolor ubrani byli nasi uczniowie.
Święto Zucha
- 28.02.2016
W dniach 26-27.02.2016r. odbyło się Święto Zucha.Było to połaczenie Imienin Zucha oraz Dnia Myśli Braterskiej, które sprawło, że zuchy z Hufca Leszno przybyły do naszej szkoły.
Wśród atrakacji dla dzieci był wyśmienity tort a także zdobycie sprawności Smerfa.
Wszyscy z uśmiechem na twarzy cali i zdrowi wrócili do domu.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Zucha.
Bal Karnawałowy IV-VI
- 25.02.2016
Dnia 09.02.2016 odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VI zorganizowany z inicjatywy samorządu uczniowskiego. Zabawa trwała od godziny 12:45 do 14:25 choć co wytrwalsi bawili się dłużej.
Poza wyborną zabawą na parkiecie, uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze sobą w takich zabawach jak „Taniec z marynarką”, bitwa o miano najlepiej tańczącej klasy w grze „Just Dance” (I miejsce – klasa VI, II miejsce – klasa V, III miejsce – klasa IV), czy też bitwa na głosy w konkursie karaoke (I miejsce – klasa IV, II miejsce – klasa V, III miejsce – klasa VI).
Na uczniów czekał również słodki poczęstunek oraz loteria fantowa, w której każdy los był zwycięski. Jak na bal przystało, wybrano królową i króla, a zostali nimi Zofia Chomiuk oraz Kacper Pacholski wieńcząc zabawę wspólnym tańcem.
Rodzinne czytanie
- 22.02.2016
Uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią Katarzyną Sikorską realizują projekt "Rodzinne czytanie". Zapraszają do swojej klasy rodziców, starszych kolegów i absolwentów SP w Dąbczu, aby wspólnie czytać książki. W tym miesiącu czytanie rozpoczęła pani Karolina Zacharska wraz córką Alani. Zaprezentowały nam bajkę "Gruffalo" Julii Donaldson- światowy bestseller, wydany w 45 krajach. Uczniowie poznali postać głodnego Gruffalo - mieszkańca lasu. Ciekawostką było to, że Alani czytała książkę w jezyku angielskim, a mama po polsku. Dzieciom bardzo spodobała się zaproponowana lektura i sposób jej czytania. Dziękujemy i czekamy na następnych gości.
Rekrutacja 2024/2025
Zarządzenie Dyrektora o rekrutacji
Regulamin pracy komisji rekrutacyjnej
Oświadczenie potwierdzenie woli o przyjeciu do szkoły
Oświadczenie uczeń spełnia obowiązek szkolny poza obwodem
Wniosek do klasy I- uczeń z obwodu
Wniosek do klasy I- uczeń spoza obwodu
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1145506Media społecznościowe