- Projekty edukacyjne
- Laboratoria przyszłości
- Wymiana międzynarodowa z Kloster Lehnin
- Pracujemy z Naszym Patronem
- Z kulturą za pan brat
- Zapraszamy do Krainy Baśni i Bajek
- Ludzie bogactwem naszej gminy
- Z programowaniem za pan brat
- Cooltura z klasą
- BohaterON
- English Special Days
- Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?
- Przystanek kultura!
Cooltura z klasą
Realizacja innowacji: rok szkolny 2021/2022 w klasach Vb i VIa
Autorki: Hanna Dopierała, Luiza Kowalczyk – Kierzek
Współczesna szkoła, obok funkcji edukacyjnej, pełni bardzo ważną rolę wychowawczą. Tutaj uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale poznają także siebie, uczą się budować pozytywne relacje z innym ludźmi, szacunku do drugiego człowieka.
W ramach innowacji „Cooltura z klasą” autorki kładą nacisk na kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się swoich wychowanków w różnych życiowych sytuacjach, w różnych miejscach, co ułatwi im funkcjonowanie w społeczeństwie. Inspirują uczniów do działań twórczych oraz aktywnej współpracy, a także umożliwiają im rozwijanie pasji.
Innowacja zakłada również wprowadzenie elementów wiedzy o filmie, sztuce, muzyce na lekcjach języka polskiego, wychowania fizycznego, godziny wychowawczej. Uczniowie samodzielnie analizują filmy, uczestniczą w przedstawieniach teatralnych on-line. Założenia innowacji przewidują wspólne wyjścia na wybrane wydarzenia kulturalne w mieście, wystawy, specjalne seanse w kinie, dostosowane do wieku i wrażliwości odbiorców. Uczniowie także współpracują z biblioteką szkolną.
CELE OGÓLNE:
- Rozwijanie zainteresowań i artystycznych zdolności.
- Wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów.
- Przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa.
- Kształtowanie postaw świadomego odbiorcy sztuki, zwłaszcza teatralnej.
- Motywowanie do aktywnej, twórczej pracy.
- Propagowanie standardów dobrego wychowania oraz ich wpływ na relacje z innymi ludźmi.
1. Śladami Adama Mickiewicza
9 września wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Jednym z celów "rowerówki" był mieszczący się w malowniczym parku w Luboni dworek, w którym w 1831 r. gościł Adam Mickiewicz, o czym informuje tablica pamiątkowa wmurowana w 1960 r. w ścianę dworu. Uczniowie mieli okazję pospacerować aleją topoli włoskich (zwaną "Aleją Mickiewicza") z głazami narzutowymi ułożonymi na kształt ławki nazywanej "Ławką Mickiewicza"
2. Warsztaty w pracowni ceramicznej "Artiszok"
W dniu 15 listopada braliśmy udział w warszatach w pracowni "Artiszok". Nie tylko poznaliśmy tajniki i techniki traktowania gliny, ale również spędziliśmy twórczo czas w przyjaznym towarzystwie. W czasie warsztatów uczniowie oddali się radosnej twórczości, w skupieniu tworzyli niesamowite wyroby ceramiczne.