• Pamiętamy o seniorach

• Wolontariusze z naszej szkoy wspólnie z uczniami SOSW w Rydzynie przygotowali wielkanocne upominki dla seniorów z naszej miejscowości.

• WESOŁYCH ŚWIĄT

• Z okazji  Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha, wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie

• Jest wiosna!!!

• Uczniowie klasy 3a ogłosili nadejście wiosny! Na lekcji przyrody udali się na spacer i odnaleźli mnóstwo oznak świadczących o jej przybyciu.

• Lekcja udzielania pierwszej pomocy

• Pan Kamil Jankowski - absolwent naszej szkoły, pracownik szpitala, strażak OSP Dąbcze, a także student Ratownictwa Medycznego przeprowadził z uczniami  klasy 8  zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną, a podczas spotkania z panem Kamilem mogli sprawdzić się w działaniach praktycznych.

• Lekcja z leśnikiem

• 15 marca klasa 5a gościła na lekcji panią Joannę Girtler z Nadleśnictwa Karczma Borowa. Tematem spotkania były zmiany klimatyczne, które można zaobserwować w lesie. Problem susz, nawalnych deszczy, huraganów, a także sposobów zmniejszania następstw ocieplenia klimatu w lasach. Pani Joanna opowiedziała również o miejscowych rezerwatach żołwia błotnego, szkodnikach drzew-kornikach, ale i ich lekarzach-dzięciołach. Już niebawem lekcję będzie można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube.

• Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen…”

• 15 marca odbył się etap szkolny konkursu „Lesen gehen…”. Zadaniem uczestników było piękne przeczytanie wierszy w języku niemieckim. Jury- pani Tatiana Kłys, klasa 5a i uczestnicy konkursu wspólnie wybrali zwycięzców. W grupie wiekowej klas 4-6 zwyciężyli Aleks Delomier i Kalina Zielnica, a w grupie wiekowej klas 7-8, Maria Nawrotkiewicz.

• Obserwacje terenowe na lekcjach przyrody

• Uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielem wyruszyli na lekcjach przyrody na obserwacje terenowe. Doskonalili umiejętność wyznaczania kierunków geograficznych za pomocą gnomonu, kompasu i elementów przyrody. Uczyli się orientować mapę i określać prędkość i kierunek wiatru. Podglądali budzącą się do życia przyrodę, korzystając z lornetek i lup.

• Wieczór filmowy

• 8 marca odbył się wieczór filmowy o tematyce ekologiczno-przyrodniczej dla klas czwartych i piątych. Uczestnicy wieczoru obejrzeli filmy z serii „ Absurdalna planeta”, które w zaskakujący i zabawny sposób przedstawiają otaczający nas świat. Ponadto w przerywnikach między filmami była okazja do wspólnej zabawy. Uczniowie klasy piątej przedłużyli swój pobyt w szkole aż do poranka. W nocy odkryli inne oblicze szkoły, bieg w skarpetkach mrocznym korytarzem, nocna gra w bilarda, długie rozmowy z rówieśnikami i nieuniknione granie na smartfonie. Rankiem przygotowali wspólne śniadanie.

• Wizyta na lodowisku

• Klasa 5a wraz z wychowawcą i panią Luizą Kowalczyk Kierzek wybrała się 1 marca na lodowisko w Lesznie. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć umiejętność jazdy na łyżwach, mogli skorzystać ze wsparcia w tejże nauce swoich rówieśników, a przede wszystkim doskonale się razem bawili.