• Warsztaty przyrodnicze klasy 2a

• 2 lutego klasa 2a gościła w ekopracowni. Uczniowie poznali właściwości wody, przeprowadzając doświadczenia badające ciśnienie hydrostatyczne, napięcie powierzchniowe, dyfuzję cieczy i zmianę właściwości wody pod wpływem detergentów. Ponadto filtrowali zanieczyszczoną wodę i mikroskopowali preparaty z organizmami żyjącymi w  wodzie.  Uczestnicy przygotowali również plakat na temat „Oszczędzaj wodę”, gdyż był on myślą przewodnią warsztatów, które rozpoczęła pogadanka nt.: ilości wody słodkiej na Ziemi i problemu zmniejszania się jej zasobów.

• Warsztaty edukacyjne w Stacji Uzdatnia Wody w Zaborowie

• 17 stycznia klasa 5a uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Stacji Uzdatnia Wody w Zaborowie. Uczniowie poznali kolejne etapy uzdatniania wody: napowietrzanie wody w celu rozpuszczenia związków żelaza i manganu i filtrowanie w urządzeniach wypełnionych warstwami specjalnego piasku i żwiru. Dowiedzieli się, że jakość wody płynącej z naszych kranów jest na bieżąco monitorowana i można ją bez obaw pić, zamiast butelkowanej wody mineralnej. Ponadto, że warto gromadzić deszczówkę i oszczędzać wodę, gdyż Polska zmaga się z problemem stepowienia, a nasze zasoby wody pitnej są dużo mniejsze niż większości krajów europejskich. Uwieńczeniem warsztatów było mikroskopowanie i rozpoznawanie organizmów żyjących w wodzie.