• Pierwsza pomoc

• Wzywanie pomocy, opatrywanie ran…. innymi słowy pierwsza pomoc! Na szczęście to były tylko ćwiczenia!

W styczniu uczniowie klasy 1a wzięli udział w lekcjach tematycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przygotowanych przez p. Macieja Tobółkę. Podczas zajęć dzieci poznały pracę ratownika medycznego, zapoznały się z zasadami wzywania pomocy, miały okazję do wykonania ćwiczeń tj. układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrywanie ran, resuscytacja. Wszyscy uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem lekcjami, a ćwiczenia praktyczne zakończyły się bez większych obrażeń;-)

Można powiedzieć, że pierwszoklasiści są przygotowani na bezpieczne spędzenie ferii!

• Zimowe zabawy

• Hu hu ha…hu hu ha… nasza zima zła! Zima okazała się nie taka zła! Wręcz przeciwnie uczniom klasy 1a i 2a sprawiła wiele radości podczas wspólnych zabaw na boisku szkolnym!

• Warsztaty mydełkowe

• Z okazji dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach mydełkowych. Dzieci miały okazję tworzyć wielobarwne mydełka dla swoich dziadków. Stworzone dzieła stały się pomysłowymi upominkami dla seniorów.

• Kreatywne zabawy techniczne

• W ostatnim czasie uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach technicznych, podczas których składali modele samolotu. Wiele radości sprawiła im praca w grupach, dla wszystkich uczestników zajęć było to ciekawe doświadczenie!

• Kolędowanie łączące pokolenia

• W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się „Kolędowanie łączące pokolenia”, które zorganizowali wolontariusze z naszej szkoły dla starszych mieszkańców Dąbcza i sąsiadujących wsi. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez uczniów klasy 3a. Podczas spotkania każdy mógł spróbować ciast przygotowanych przez wolontariuszy oraz napić się ciepłej kawy lub herbaty. W czasie całego wieczoru panowała miła, ciepła atmosfera. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd i opowieści o latach młodzieńczych. Na koniec wolontariusze podarowali zaproszonym gościom mały upominek w postaci roślinki doniczkowej.

Ten wspólnie spędzony wieczór pozwolił wszystkim oderwać się od codzienności i cieszyć się bliskością życzliwych, serdecznych osób.

Bardzo dziękujemy Radzie Sołeckiej i Państwu Kamili i Bogusławowi Prałatom za pomoc w organizacji spotkania.

• Wyniki konkursu na plakat „Stop smog”

• W ramach programu „Bądź eko razem z nami” w grudniu przeprowadzono  w klasach 1-8  prelekcje nt. zjawiska smogu a następnie ogłoszono konkurs na najciekawszy i najbardziej wymowny plakat poruszający problem smogu. W kategorii wiekowej kl.1-3, zwyciężyła klasa 2a i praca Maksymiliana Kłysa, w kategorii kl.4-8 klasa 7b i praca Marii Nawrotkiewicz. Ponadto wyróżniono prace: Amelii Majorczyk kl.2a, Franka Dopierały kl.2a, Igi Tomaczak kl.2a, Dalii Meissner i Amelii Kurzawskiej kl.4a, Tobiasza Machowiaka kl.5a, Józefa Michalaka kl.5a, plakat kl.8a, Weroniki Średzińskiej kl.5a.