• Ogromny sukces uczennicy klasy 6a!

• Amelia Szabała zdobywa I. miejsce w konkursie fotograficzno-plastycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dnia 25 listopada 2022 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczysta gala posumowująca projekt " Budujemy społeczeństwo obywatelskie". W ramach tego projektu odbyło się wiele konkursów, w jednym z nich " Nasze wielkopolskie inwestycje ułatwiające życie mieszkań ców mojej gminy" uczennica klasy 6a Amelia Szabała zdobyła pierwsze miejsce rysując Przedszkole w Rydzynie. Amelia wraz z wychowawczynią p. Joanna Stanisławską uczestniczyły w wykładach podsumowujących projekt oraz odebrały nagrody i gratulację z rąk władz urzędu. Serdecznie gratuluję wygranej i życzę dalszych sukcesów.

• BohaterOn w Naszej Szkole

• Już po raz kolejny nasza szkoła przystapiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• Słodka nagroda

• Niezwykła lekcja muzyki

• Uczniów klasy 2a odwiedził pan Paweł Gryczka - prywatnie tata Rysia. Pan Paweł zaprezentował uczniom różne rodzeje gitar, nauczył  piosenkę, przeprowadził zabawy muzyczno - ruchowe. Każdy mógł spróbować swoich sił na gitarze elektrycznej lub nauczyć się odpowiednio korzystać z mikrofonu. Lekcja muzyki przeprowadzona przez pana Pawła bardzo spodobała sie uczniom i zachęciła do częstszego śpiewania i słuchania muzyki.

• Konkurs Piosenki Patriotycznej

• Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w tym roku w kolejnej edycji konkursu "Ojczyznę wolną kocham i szanuję" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie. W kategorii klas I-IV zwyciężyła Ewelina Hasińska natomiast zwyciężczynią w kategorii klas V-VIII została Victoria Mróz.

• Dzień Poczty Polskiej

• 18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji uczniów klasy 2a odwiedziła pani Kinga Wilk - mama Michała, która jest pracownikiem poczty. Pani Kinga bardzo ciekawie  opowiedziała uczniom o pracy osób, które zajmuja się naszymi listami, przesyłkami, paczkami, obsługuja klientów w punktach poczty. Uczniowie mogli zobaczyć klasery ze znaczkami, sprawdzić autentycznośc banknotów. Zajęcia były doskonałą formą orientacji zawodowej.

• Mistrzostwa powiatowe w badmintonie

• 25 Października  w ZST w Lesznie odbyły się mistrzostwa powiatowe w badmintonie  w  ramach Igrzysk Dzieci. Nasze reprezentantki w składzie Olga Pacholska, Julia Paszkowska i Zuzanna Giernaś , podobnie jak młodsze dziewczynki  wygrały turniej zapewniając sobie występ w zawodach rejonowych które odbędą się w Wolsztynie 23 listopada . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Tenis stołowy

• 19 października w szkole Podstawowej nr 4 w Lesznie odbył się turniej w ramach rywalizacji dzieci i młodzieży  SZS Wielkopolska. W etapie powiatowym w kategorii młodzieży  wystartowały 4 drużyny z miasta Leszna i powiatu. Doświadczeni zawodnicy naszej szkoły, członkowie KS Wamet Dąbcze Maciej Kajzer i Filip Baliński nie dali żadnych szans zawodnikom pozostałych zespołów startującym w turnieju i zdominowali rywalizację wygrywając wszystkie mecze 3:0

Grupę młodszą reprezentowali chłopcy w składzie Filip Ratajczak z kl.4a, Nataniel Kubicki i Marcin Musiał z 5 b. Chłopcy zagrali 4 mecze  zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju i awansowali do etapu rejonowego który odbędzie się w Śmiglu. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w podnoszeniu umiejętności.

• Mistrzostwa powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna w badmintonie drużynowym

• Dnia 18 października  w hali Zespołu  Szkół Technicznych w Lesznie odbyły się mistrzostwa powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna w badmintonie drużynowym w kategorii dzieci klas 1-6. Naszą szkołę reprezentowali  w kategorii dziewcząt Michalina Matysiak i Amelia Szabała, oraz w kategorii chłopców Patryk Pietrzak i Filip Naskręt. W całym turnieju wzięło udział 8 zespołów z powiatu i miasta Leszna. Poziom zawodów był dość zróżnicowany, ale chodzi przecież przede wszystkim o dobrą zabawę i radość z gry;-) a niewątpliwie była ku temu okazja.

Ostatecznie dziewczęta zajęły 1 miejsce w turnieju kwalifikując się do turnieju rejonowego, chłopcy jako druga drużyna z powiatu i trzecia w całym turnieju będą  mogli wziąć rewanż za przegrane pojedynki i również powalczyć o jak najlepsze miejsca w rejonie leszczyńskim. Turniej rejonowy odbędzie się 8 listopada w Wolsztynie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

• Wizyta na cmentarzu

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3b razem z wychowawcą Michałem Solnickim udali się na cmentarz w Kłodzie. Powodem była zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci obserwowały wielu ludzi pracujących przy  grobach swoich bliskich. Odwiedziły grób patrona naszej szkoły - Tadeusza Łopuszańskiego. Z wielkim zaangażowaniem posprzątały teren wokół grobu i zapaliły znicze. Zobaczyły też pomnik poświęcony Ofiarom Wojny 1939-1945. Wizyta na cmentarzu była dla uczniów wspaniałą lekcją pamięci o tych, którzy już wyruszyli w drogę ku świętości.