• ,,W dźwięku syren''

          • W ostatnim czasie klasa 1a omawiała swoją pierwszą lekturę szkolną ,,Jak Wojtek został strażakiem''. Aby przybliżyć pierwszakom pracę Strażaka, dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Dąbczu. Na miejscu spotkali się ze strażakami. Panowie z zaangażowaniem opowiedzieli o swojej pasji- pracy strażaków. Dzieci chętnie oglądały demonstrowane przez panów mundury i akcesoria, które zabierają na akcję. Po prezentacji ubioru strażaków dzieci wyruszyły w stronę strażackich garaży. Te miejsca cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oglądanie wozów dzieci rozpoczęły od zabytkowego wozu strażackiego, aż do wozów ówczesnych. Pierwszaki chętnie podchodziły do pojazdów oglądając poszczególne sprzęty specjalistyczne i ratownicze. Na koniec wycieczki dzieci usłyszały rozpoznawalne dźwięki wozów strażackich oraz mogły usiąść w wozie strażackim tak jak bohater naszej lektury z Kozich Różek.

            Dziękujemy za zaproszenie do remizy i słodki przysmak- pyszne pierniki ;-) na pewno jeszcze tam wrócimy.

            Klasa 1a z wychowawczynią

          • Pasowani na Czytelników

          • Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszenie do biblioteki szkolnej. Na miejscu czekała na nich Pani Violetta Bogdanow- bibliotekarka szkolna. Pani Violetta przygotowała dla dzieci lekcję biblioteczną, opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zachęciła uczniów do czytania książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki czytanej przez Panią Violettę i chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią bajki. W tym dniu pierwszaki mogły wypożyczyć swoje pierwsze książki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom z ,,Pasowania na Czytelnika''. 

          • BohaterON w naszej szkole

          • Już po raz kolejny nasza szkoła przystapiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

            W tym roku w akcję zaangażowani byli uczniowie klasy 7B, którzy na lekcji historii przygotowali piękne plakaty o tematyce Powstania Warszawskiego.

          • Odwiedziny

          • 14 listopada br. uczniów z klas pierwszych odwiedził Pan Kornel Malcherek Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna. Nasz gość przygotował dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej prezent- koszulki z logo szkoły. Spotkanie z włodarzem miasta zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. 

            Dziękujemy za pamięć o naszej szkole. Uczniowie klasy 1a i klasy 1b. 

          • ,, Jesień w lesie''

          • Dnia 9 listopada br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa 1a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego dzieciom oraz poznanie zasad obowiązujących w lesie. Oprócz pobytu na świeżym powietrzu uczniowie mieli okazję pozbierać grzyby. W tych wyjątkowych poszukiwaniach pomagali im opiekunowie dbając, aby do koszyczków trafiały tylko jadalne okazy. Dla niektórych uczniów zbieranie grzybów było radosnym debiutem. Jesienne wyjście stało się świetną atrakcją dla dzieci, którą z pewnością zapamiętają na bardzo długo. 

          • Przerwa na czytanie

          • 27 października nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Międzynarodowej Akcji Przerwa na czytanie - biciu rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięły udział wszystkie klasy  - w sumie 205 uczniów.  W naszej szkole powstały strefy czytania, gdzie uczniowie i wychowawcy czytali na głos ulubione książki. Czytający spotkali się w bibliotece, gdzie poza lekturą ulubionych książek, mogli również zrobić sobie  pamiątkowe zdjęcie.

          • Ekopracownia

          • Od początku września w naszej szkole trwa wyposażanie ekopracowni, której uroczyste otwarcie nastąpi 29 listopada 2023r.

            „EKOPRACOWNIA” została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ”, w formie dotacji w kwocie 47.731,50zł.

            Na zdjęciach widoczne są pomoce dydaktyczne, które pomogą uczniom badać zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby w naszej okolicy. A także uczestnicy koła ekologicznego testujący nowe pomoce. Uczniowie przeprowadzają pierwsze doświadczenia z zakresu energii odnawialnej.

            Zobacz szczegóły powiązanego obrazu. Zmiany w programie „Czyste Powietrze” | Malanów Online - Lokalny serwis ... Pełen logotyp NFOŚiGW - mały podpis - Narodowy Fundusz Ochrony ... Wytyczne Ministerstwa Klimatu i Środowiska do umów o poprawę ...Nabór wniosków w ramach PRWEE – Ekopracownie | Wojewódzki Fundusz ...