Uczniowie klasy 3a z radością i dużym zaangażowaniem przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Piekli pierniki, ubierali choinkę klasową, dekorowali klasę, spędzili czas przy wspólnym stole oraz cieszyli się z wizyty Mikołaja i Gwiazdora. Przedstawiamy krótką relację zdjęciową z tych wydarzeń.
Przedświąteczny czas w klasie 3a
- 117
Szlachetna Paczka - podziękowania
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka 2023!
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w tej akcji zakończyło się sukcesem.
To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam.
Dzięki Waszej pomocy rodzina została obdarowana wieloma paczkami.
Szkolne Koło Wolontariatu
Zamieszczamy relację ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
"Nigdy nie spotkało mnie takie SZCZĘŚCIE, nigdy takie coś mi się nie przytrafiło. Od dzisiaj będę lubić Święta" - słowa wypowiedziane przez panią Małgorzatę.Rodzina nie spodziewała się pomocy na taką skalę i była pod ogromnym wrażeniem. Podczas wnoszenia 61 paczek przez wolontariuszy, mama z dziećmi siedziała na tapczanie i nie dowierzała, że kolejno wnoszone paczki są przygotowane specjalnie dla nich. Dzieci mówiły, że nigdy w życiu nie widział tyluuuuuuu prezentów i bacznie spoglądały na kolejno wnoszone paczki. Cała rodzina była bardzo poruszona, wzruszona i rozemocjonowana. Jako wolontariusz zaproponowałam, że będziemy wspólnie, po kolei otwierać każdy prezent. Dzieci jednak nie wytrzymały i wyrwały się do otwierania wszystkich prezentów (otwierały nawet po dwa naraz). Kartony i papiery ozdobne "fruwały w powietrzu", a okrzykom radości i zachwytu nie było końca. Dzieci podskakiwały z emocji, biła od nich prawdziwa radość, a ich reakcje były autentyczne i spontaniczne - takie dziecięce :) Pani Małgorzata płakała ze wzruszenia i ciągle powtarzała, że bardzo dziękuje i nie wierzy w to, co się dzieje. Dzieci dzieliły się ze sobą nawzajem wrażeniami z otwarcia prezentów i opowiadały, co znalazło się w paczce. Jako wolontariusz również byłam bardzo wzruszona i szczęśliwa, że rodzina trafiła na tak wspaniałych Darczyńców - na ludzi o WIELKICH SERCACH, którzy niosą bezinteresowną pomoc, potrafią zostawiać swoją wygodę, aby iść i pomagać drugiemu człowiekowi.
Słowo od Wolontariusza
Dzisiaj trudno jest służyć drugiemu człowiekowi. Postawa służby jest często niepopularna a współczesny świat zatracił wrażliwość na pomoc drugiemu człowiekowi. Jednak spotkałam w tej edycji Szlachetnej Paczki ludzi, którzy potrafią odsunąć swoje potrzeby, swoje JA na obok oraz poświęcić czas, aby nieść pomoc człowiekowi w biedzie i w potrzebie. Jestem przeogromnie WDZIĘCZNA, że rodzina, którą przydzielono mi jako wolontariuszowi otrzymała tak wspaniałych Darczyńców! Współpracą z Państwem była przyjemnością. Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, aby opisać wdzięczność, którą czuję. Praca i zaangażowanie, które włożyłam w wolontariat przyniosło OGROMMNE OWOCE i daje mi to poczucie satysfakcji i wewnętrznego spokoju. Wspólnymi siłami ZMINIELIŚMY ŚWIAT NASZEJ PACZKOWEJ RODZINY NA LEPSZE! Mam nadzieję, że to będzie dla rodziny nowy początek lepszego życia.
7
WESOŁYCH ŚWIĄT
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najcieplejsze życzenia
Nadziei- by nie opuszczała,
radości- by rozweselała,
miłości- by obrodziła,
dobroci- by zawsze była,
zdrowia- bo to zawsze najważniejsze.
Lapbook- książka na kolanach
- 4
Uczniowie klasy V wykonali swoje pierwsze lapbooki podczas omawiania lektury Doroty Terakowskiej „ Władca Lewawu”.
Lapbook to własnoręcznie wykonana książka, obrazkowa mapa myśli łącząca wiedzę na określony temat, w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. W tworzeniu lapbooka nie ma ściśle określonych zasad, najważniejsza jest fantazja, dlatego nasi uczniowie sami decydowali o graficznej formie swojej pracy. Wykorzystali kolorowe bloki, papiery, na których umieszczali zdjęcia, rysunki, koperty, kieszonki z najważniejszymi informacjami o autorze, bohaterach, wątkach, przebiegu akcji oraz gatunku i jego cechach.
Taka forma pracy z lekturą przypadła uczniom do gustu, ponieważ pomogła podsumować oraz usystematyzować wiedzę wedle ich pomysłu i inwencji. W każdym momencie mogą uzupełnić swój lapbook o nowe informacje, rysunki czy zdjęcia.
Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i stworzyli ciekawe, bogate w treści prace. Jak sami stwierdzili, ta forma jest ciekawsza niż zapiski w zeszytach, dlatego kolejna lektura też będzie w formie lapbooka.
Otwarcie Ekopracowni Edukacyjnej
W środę, 29 listopada w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej EKOPRACOWNI. Powstała ona dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach konkursu „EKOPRACOWNIA – Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” oraz dzięki dofinansowaniu Samorządu Gminy Rydzyna.
W symbolicznym „przecięciu wstęgi” uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek, Dyrektor Szkoły Wojciech Jędrzejczak, Koordynator Projektu „EKOPRACOWNIA” Tatiana Kłys oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Artem Yakhno. Uroczyste otwarcie poprzedził apel o tematyce ekologicznej, przygotowany przez uczniów klasy piątej.
Od teraz uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i pięknie urządzonej przestrzeni. W takich warunkach będą mogli zdobywać cenną wiedzę na temat ekologii i innych nauk przyrodniczych. Podczas uroczystego otwarcia uczniowie zaprezentowali działanie nowych narzędzi dydaktycznych. Na wyposażeniu pracowni znalazły się m.in. sprzęt do badania zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, mikroskopy, pojazdy napędzane energią słoneczną, wiatrową i wodorową oraz inne pomoce dydaktyczne przydatne do prowadzenia zajęć.
Nowoczesna EKOPRACOWNIA pozwoli na przeprowadzanie zajęć w sposób efektywny i atrakcyjny z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii w nauczaniu oraz zwiększy świadomość uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu
Całkowity koszt przedsięwzięcia: 53.035,00 zł; z czego:
Dofinasowanie z WFOŚIGW: 47.731,50 zł,
Wkład własny Gminy: 5 303,50 zł.
49
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie