W tym roku szkolnym wiosnę powitaliśmy w sali koncertowej Filharmonii Zielonogórkiej im. Tadeusza Bairda. Uczniowie wysłuchali koncertu symfonicznego - “Międzynarodowe młode talenty” . Młodzi artyści to: Bastian Pfundstein – puzon ( Niemcy) i Pavla Tesařová – skrzypce ( Czechy). Spotkanie z kulturą przygotowała pani Beata Mazurkiewicz i pan Janusz Solnicki. Radą Rodziców wsparła nasze działania, za co serdecznie dziękujemy.
Czytanie z Policjantem
"Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego" to książka, którą w ramach projektu edukacyjnego "Rodzinne czytanie" zapoznani zostali uczniowie klas I i IIa. Przygody Zuzi zaprezentowała dziecoim pani - młodszy aspirant Polcji Agnieszka Musiał. Po zapoznaniu z ciekawymi przygodami dziewczynki uczniowie odpowiadali na różne pytania związane z bezpieczeństwem. Na zakończenie miłego spotkaci dzieci ustawiły się z naszym gościem do wspólnej fotografii, która zapewne będzie znakomitą pamiątką z dzisiejszego dnia. Książka zaprezentowana przez panią Agnieszkę doskonale wpisała się również w realizację zadań projektu "Mały Ratowniczek".
Lekcja w muzeum
W dniu dzisiejszym uczniowie z naszej klasy I oraz z klasy IIa udali się na wycieczkę do Leszna. Najpierw odwiedziliśmy mini zoo w leszczyńskim Parku 1000-lecia. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Okręgowego. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Zwyczaje i obrzędy Świąt Wielkanocnych".
Spotkanie z "Królem Bractwa Kurkowego"
Dzisiejszy dzień przejdzie zapewne do historii naszej szkoły. W ramach projektu edukacyjnego pt. „Ludzie bogactwem naszej gminy” na zaproszenie nauczycieli - Katarzyny Sikorskiej i Janusz Solnickiego społeczność szkolną odwiedził w przepięknym stroju pan Stefan Smoła. Jako absolwent szkoły w Dąbczu, a zarazem dziadek Sandry i Julii nasz gość z sentymentem wspominał swoje szkolne lata. Opowiedział zebranym o swojej drodze życiowej, na której zawsze ważne miejsce odgrywał sport, a zwłaszcza żużel i strzelectwo. Zachęcał też uczniów do wszelkiej aktywności sportowej. Jednak najwięcej czasu pan Stefan poświęcił na przedstawienie historii bractw kurkowych działających na terenie naszego kraju. Zaprezentował uczniom niewielki zbiór ze swojej olbrzymiej kolekcji trofeów, wśród których były puchary, medale oraz tarcze strzelnicze bractw kurkowych. Na pamiątkę tego miłego wydarzenia otrzymaliśmy od gościa pamiątkową tarczę bractwa kurkowego oraz przepiękny puchar, a przedstawicielka społeczności uczniowskiej podziękowała naszemu gościowi. Wszyscy zebrani uczniowie I nauczyciele wyrazili swoją wdzięczność za bardzo ciekawe spotkanie gromkimi oklaskami.
Rodzinne czytanie w klasie 1
W dniu dzisiejszym uczniów klasy pierwszej odwiedziła pani Katarzyna Sikorska, która jest mamą Oli, a zarazem nauczycielką pracującą w naszej szkole. Wizyta pani Kasi odbyła się w ramach projektu edukacyjnego pt. „Rodzinne czytanie”. Nasz gość zaprezentował dzieciom fragment książki pt. „Nela i tajemnice świata”. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały informacji o codziennym życiu kobiet i tradycjach panujących w Tajlandii.
Zawody Sprawnościowe
28 marca 2017r. na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Gminne Zawody Sprawnościowe klas 1-3. Klasa II A z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas drugich, a klasa III B, zajęła drugie miejsce w swojej karegorii. Sportowcom sedecznie gratulujemy.
Międzywojewódzkie konkursy informatyczne
Uczniowie interesujący się kodowaniem, projektowaniem, pod kierunkiem pani Beaty Mazurkiewicz, sprawdzili swe umiejętności informatyczne przystępując do konkursów. J. Smoła i W. Kaźmierowska na etapie szkolnym przygotowały projekty swoich ulubionych książek do XVII MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO GÓROWSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pod hasłem "Moja ulubiona książka". Natomiast M. Marchwacki, J. Hajduk i M. Giełda na etapie szkolnym przygotowali gry, które stały się biletem do finału II Międzywojewódzkiego Górowskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych kategoria kodowania w Scratchu. Komisja konkursowa wysoko oceniła prace naszych uczniów i wszyscy zostali zakwalifikowani do finałów. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze" obchodziliśmy tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu. Pod kierunkiem pani. B. Mazurkiewicz uczennice klasy VI- J. Smoła i i W. Kaźmierowska przygotowały prezentację i przedstawiły ją wszystkim naszym uczniom. Natomiast pani A. Ławecka w ramach zajęć świetlicowych przeprowadziła zajęcia pod hasłem „Wady i zalety korzystania z Internetu”. Głównym celem zajęć było przygotowanie do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu, zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci, wskazanie na konieczność stosowania zabezpieczeń i ograniczeń dostępu do niebezpiecznych stron. Z plansz informacyjnych stworzono „Kącik bezpiecznego Internetu”.
Spotkanie z Mistrzem
Na zaproszenie Katarzyny Sikorskiej i Janusza Solnickiego - twórców projektu edukacyjnego pt. „Ludzie bogactwem naszej gminy”, progi naszej szkoły przekroczyli niezwykli goście. Naszych uczniów odwiedzili Państwo Aneta i Damian Balińscy, którzy przez dzieci zwłaszcza klas młodszych kojarzeni są jako rodzice Filipa z IIa. Starsi uczniowie jednak bez trudu rozpoznali Pana Damiana, który przez wiele sezonów był filarem najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce - Unii Leszno. Chociaż w chwili obecnej Damian Baliński jest reprezentantem klubu z Rybnika to zawsze chętnie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą z naszego regionu. Po zaprezentowaniu niezwykle bogatego dorobku sportowego, Państwo Balińscy pokazali elementy ubioru i wyposażenia żużlowca. Nasz gość opowiedział o swojej pasji i karierze sportowej. Następnie przyszedł czas na mnóstwo pytań jakimi uczniowie zasypali sportowca. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość wysłuchania „ryku silnika” maszyny żużlowej, którą Pan Damian uruchomił. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcia z autografem i stanęli do wspólnej fotografii z żużlowym mistrzem świata.
Mały ratowniczek
Uczniowie klas I - III realizują zadania wynikające z projektu "Mały Ratowniczek". W ostatnim czasie poznały postać doktora Kręciołka, który uczył jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci na podstawie zdobytej wiedzy musiały samodzielnie wypełnić test. Bardzo wielu uczniów bardzo dobrze i bezbłędnie poradziło sobie z pytaniam. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami otrzymanymi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach projektu "Ratujemy i uczymy ratować". Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Słodkie muffinki
Nasz wolontariuszki wraz z opiekunkami: p. Mazurkiewicz i p. Sikorską przygotowały Słodkie muffinki, które sprzedawały w Tłusty Czwartek. Dochód przeznaczony został na akcję " Dzwonek na obiad".
Poznajemy Antarktydę
Uczniowie klasy 2a zainspirowani lekturą A. i CZ. Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda" postanowili samodzielnie wykonać makietę do lektury. Z masy solnej, plasteliny i kartonów wykonali model Antarktydy nawiązujący do przeczytanej książki. Oczywiście na makiecie zanalazły się pingwinki, na czele z Elegancikiem, stacja badawcza i zagroda. Całość wyglądała bardzo imponująco, a uczniowie bardzo zgodnie współpracowali w grupach, co dało ostatecznie wspaniały wynik.
Dzień Kobiet
Chłopcy ze wszystkich klas naszej szkoły pamiętali o swoich koleżankach i nauczycielkach wręczając drobne upominki i kwiaty z okazji Dnia Kobiet.
Cyrk
Do szkoły zawitał Cyrk. Była to spora atrakcja dla uczniów. Artyści zaprezentowali ciekawy pokaz akrobacji, żonglerki i iluzji. Jednak największą niespodzianką była obecność pytona- Julii.
Królowa Śniegu
Do baśniowej krainy Królowej Śniegu zaprosili nas uczniowie klasy VI. Pod kierunkiem pani Tatiany Kłys przygotowali przedstawienie w wersji polskiej i niemieckiej.
Bal postaci z baśni.
Bal postaci z baśni przygotowali i poprowadzili studenci PWSZ w Lesznie.
Jak powstaje śnieg?
Dzień z Królową Śniegu to nie tylko poznanie czy przypomnienie treści znanej baśni, lecz okazja do poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Śnieżną prezentację pt.: Jak powstaje śnieg?. przygotowały uczennice klasy V.
Spotkanie pełne emocji
W dniu dzisiejszym sala sportowa była miejscem niezwykle emocjonującego wydarzenia. Gościliśmy bowiem liczne grono babć i dziadków naszych pierwszoklasistów. Podczas uroczystego apelu najmłodsi uczniowie w towarzystwie koleżanek ze starszych klas, zaprezentowali program artystyczny, którego punktem kulminacyjnym był koncert życzeń dedykowany naszym zacnym gościom. Występ naszych milusińskich dostarczył zebranym nie tylko wiele radości, ale sprawił, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Wszyscy zebrani oraz uczniowie zgromadzeni na widowni nagrodzili „małych artystów” wielkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej seniorzy udali się na kameralne spotkanie przy kawie i pysznym cieście. Była to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się, wspomnień i niekończących się rozmów. Nasi goście poruszali bardzo wiele różnorodnych tematów, jednak zdecydowanie najważniejsze miejsce zajmowały sprawy dotyczące ich ukochanych wnucząt.
Spotkanie z "Człowiekiem morza"
W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego pt. „Ludzie bogactwem naszej gminy”. Tym razem uczniów czekała nie lada gratka. Na spotkanie przybył pan Ryszard Szymczak, który pływa na statkach w charakterze kucharza. Nasz gość w blisko trzydziestoletniej karierze zawodowej opłynął niemal cały świat. Pływając po wielu morzach i oceanach, a także największych rzekach świata, odwiedził wiele kontynentów, krajów i pięknych miast. Podczas spotkania z uczniami pan Ryszard opowiadał o codziennej pracy na statku oraz o najodleglejszych zakątkach świata, które zobaczył. Uzupełnieniem tych opowieści był pokaz zdjęć. W dalszej części na naszego gościa czekała seria bardzo wielu pytań, które przygotowali uczniowie wszystkich klas. Na zakończenie pan burmistrz Kornel Malcherek oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej podziękowali naszemu gościowi, zaś wszyscy zebrani wyrazili swoją wdzięczność gromkimi oklaskami. Tuż po zakończeniu spotkania wielu uczniów z wielkim uznaniem, a nawet pewną nutą zazdrości wypowiadało się o panu Ryszardzie, któremu udało się połączyć ciekawą pracę z pasją poznawania świata.
Wigilie klasowe
Tradycyjnie, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywają się Wigilie klasowe. Wychowawcy wraz z uczniami zasiadają do wspólnego stołu, dzielą się opłatkiem, składają życzenia i kolędują. W tym dniu również wystawiane są Jasełka, które prezentują uczniowe z kółka religijnego. Po Wigilii, cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami spotyka się na hali sportowej, gdzie wspólnie kolędujemy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie