W dniach 05-09 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce na Zieloną Szkołę po Kotlinie Kłodzkiej. W ciągu tych pięciu dni przeszliśmy około 50 kilometrów, często pod górę.
Przygodę pierwszego dnia rozpoczęliśmy od wejścia po 665 stopniach na najwyższy szczyt Gór Stołowych, którym jest Szczeliniec. Podziwialiśmy tam nietypowe kształty skał oraz zapierające dech w piersiach widoki z wysokości ponad 900m n.p.m. Następnie udaliśmy się do Błędnych Skał, w których labiryncie, jako ciekawostka, kręcono sceny do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.
Drugiego dnia udaliśmy się do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie spędziliśmy kilka godzin na zwiedzaniu murów, korytarzy, poznając życie tamtejszych żołnierzy oraz penetrując podziemne, mroczne i ciasne chodniki labiryntów minerskich. Po pamiątkowym zdjęciu z „Rudym 102” udaliśmy się do Ogrodu Bajek. Droga do celu była bardzo wymagająca i stroma lecz wszyscy ostatecznie przekroczyli bramę ogrodu, w którym znajdowały się ręcznie wykonane z drewna postacie z takich bajek jak: Reksio, Pszczółka Maja, Shrek itd. Zanim wróciliśmy do pensjonatu, wdrapaliśmy się nieco wyżej, aby obejrzeć budynek Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na górze Iglicznej.
Trzeci dzień zaczęliśmy ekstremalnie od parku linowego, minigolfa oraz strzelania z łuku do tarczy. Każdy znalazł coś dla siebie, a chętni mogli również samodzielnie złowić i spałaszować pstrąga z pobliskiego łowiska. Kolejnym punktem programu była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni u boku „p. Mariana”, który w bardzo przystępny i zabawny sposób opowiadał min. o historii powstania kopalni. W drugiej części uczestnicy zwiedzania zostali podzieleni na trzy grupy, otrzymali mapę i wykonywali zadania takie jak: wypłukiwanie złota, znajdowanie odpowiedniego klucza, przejście przez labirynt strachu czy spacerowanie bardzo ciasnymi i nieoświetlonymi sztolniami. Po wykonaniu wszystkich zadań, każdy otrzymał pamiątkowe dukaty, dyplom i udał się na zasłużone ognisko.
W czwartkowy poranek udaliśmy się do Muzeum Ziemi w Kletnie. Mogliśmy tam podziwiać kamienie szlachetne i minerały z całego świata, jak również skamieniałości zwierząt zamieszkujących naszą planetę miliony lat temu. Po zwiedzaniu muzeum, uczniowie udali się na warsztaty geologiczne, na których przy użyciu kilofa i młotków samodzielnie wydobywali poznane wcześniej minerały.
Po zakupieniu pamiątek siedmioro chętnych udało się w długą i kamienistą drogę na Śnieżnik. Pozostali zaś udali się na kąpielisko.
Ostatniego dnia w drodze powrotnej udaliśmy się na Czarną Górę aby doznać ekstremalnych doznań zjeżdżając najdłuższą w Polsce koleją grawitacyjną, oraz wjeżdżając na szczyt Czarnej Góry koleją linową. Wtedy też po raz ostatni mieliśmy okazję podziwiać przepiękne widoki gór.