Wszyscy wiemy, że zdrowe odżywianie to podstawa. Dlatego bohaterka baśni niosła do swej kochanej babci same witaminy. Prezentację na temat zdrowego odżywiania, znaczenia różnych witamin przedstawili koledzy z klasy V. Nnastępnie najmłodsi przygotowywali smaczne i zdrowe kanapki. Smacznego !
Co niesie Czerwony Kapturek w koszyczku?
Czerwony czy Zielony Kapturek ?
W ramach realizacji projektu " Zapraszamy do Krainy Baśni i Bajek" uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie. Wszystkich widzów zaskoczył fakt, iż na scenie nie pojawił się Czerwony Kapturek, lecz jej siostra, Zielony Kapturek.
Czerwony Kapturek- konkursy
W ramach Dnia Z Czerwonym Kapturkiem wszyscy uczniowie brali udział w konkursach plastycznych czy literackich związanych z bohaterami baśni. Czerwony Kapturek- konkursy.
Oto wyniki po I etapie:
Konkurs plastyczny klasy I
I miejsce- Białasik O. Rypińska J. Sikorska A.
Konkurs literacki klas II - III
I miejsce- Szeląg Miłosz kl. II a
II miejsce Kubicka Nadia kl. III a
III miejsce Mokrzycka Ewa kl. III a
Konkurs literacki kl. IV - VI
I miejsce Klak Małgorzata kl. IV
II miejsce Wasilewska Laura kl. V
III miejsce Klimpel Zuzanna kl. VI
Teatrzyk Doktor Dolittle
W ramach projektu "Z kulturą za pan brat" uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie pt "Doktor Dolittle i jego przyjaciele". Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka, uwrażliwiał na otaczające nas piękno. Aktorzy w sposób humorystyczny przedstawili przygody doktora i jego przyjaciół. Uczniowie mieli również moźliwość porównać spektakl z książką, którą przeczytali, ponieważ jest lekturą w klasie drugiej.
Teatr Animacji
Prasłowiańskie opowieści, legendy o magicznych istotach powoli odchodąi w niepamięć. Twórcy "Opowieści z niepamięci" postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Uczniowie klasy I, II a , IV i nieliczna grupka V, VI na scenie Teatru Animacji ujrzeli aktorów, którzy jak za dawnych czasów, powoli snuli opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć... nasza pogoda! Nam udalo się udobruchać Babę. Po spektaklu pełnym emocji spotkalismy się z aktorami, a także obejrzelismy lalki grające w innych sztukach. Dzięki temu przełamalismy strach. Wiemy już, że praca aktora - animatora jest bardzo ciężka. Teatr Animacji.
Andrzejki
Uczniowie klas I i IIa bawili się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej dla nich przez wychowawców: Janusza Solnickiego i Katarzynę Sikorską. Oprócz tańców uczniowie zgodnie z tradycją przepowiadali sobie przyszłość biorąc udział w różnorodnych wróżbach.
Spotkanie z literaturą dziecięcą
W dniu dzisiejszym uczniów klasy Ia odwiedziła mama Igora. Pani Anna Samol przeczytała dzieciom francuską baśń ludową pt. „Piękna i Bestia”. Spotkanie z panią Anną było kolejną wizytą w ramach projektu „Rodzinne czytanie”. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni, po której odpowiadały o przygodach jej bohaterów.
11 Listopada Święto Niepodległości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 Listopada Święto Niepodległości.
Bal Wszystkich Świętych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii bal wszystkich świętych.
1050 rocznica chrztu Polski
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii rocznica chrztu Polski.
Bezpiecznie to wiedzieć i znać
Uczniowie klasy II a wzięli udział w programie "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Program adresowany jest do uczniów klas I - III. i został opracowany przez policjantów Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Kuratorium w Poznaniu.
Najważniejszym zadaniem stawianym przed realizatorami programu jest wyposażenie adresatów w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w środowisku, w szczególności wynikających ze współżycia społecznego czyli:
- Budowanie świadomości i odpowiedzialności za własne zachowanie;
- Promocja bezpiecznych zachowań w środowisku lokalnym;
- Zapoznawanie z funkcjonowaniem numerów alarmowych, w szczególności numeru 112;
- Kreowanie pozytywnych wartości i kształtowanie postaw prospołecznych wobec innych;
- Kształtowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego.
Razem z policją współdziałają pracownicy banku BZWBK, którzy uczą dzieci, w jaki sposób bezpiecznie posługiwać sie pieniędzmi, skąd sie biorą w naszym życiu i jak racjonalnie je wydawać i przechowywać.
Rodzinne czytanie
W ramach projketu "Rodzinne czytanie" w klasie IIIa zawitała mama Mikołaja Szabały - Pani Ania. Przeczytała uczniom baśn "Czerwonego Kapturka" jednocześnie zaangażowała uczniów do uważnego słuchania tekstu, w celu policzenia ile razy występuje poszczególny bohater w tekscie. Serdecznie dziękujemy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rodzinne czytanie.
Z muzyką przez życie
Na zaproszenie Katarzyny Sikorskiej i Janusza Solnickiego uczniów naszej szkoły odwiedziła pani Angelika Szeląg. Spotkanie z naszą absolwentką odbyło się w ramach projektu edukacyjnego pt. „Ludzie bogactwem naszej gminy”. Pani Angelika przedstawiła kolejne etapy swojej edukacyjnej drogi. Ukazała też uczniom jak ważne miejsce w jej życiu zajmuje muzyka. Nasz gość zaprezentował zebranym zarówno budowę jak i brzmienie fagotu i saksofonu. Chociaż nie było to zadanie łatwe, niektórzy uczniowie próbowali wydobyć dźwięki z tych instrumentów. Na zakończenie pani Angelika przygotowała kilka zagadek muzycznych i zaprezentowała swoje wokalne umiejętności. Nasz gość obiecał, że z wielką przyjemnością odwiedzi naszych uczniów ponownie
Zdrowe jedzenie, to podstawa!
Uczniowie z klasy II a przygotowali pyszne sałatki jarzynowe i surówki. Dzieci od pierwszej klasy uczą się zasad zdrowego odżywiania, biora udział w projektach związanych ze zdrowym stylem życia. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki wprowadzane od najmłodszych lat zaprocentują w przyszłości.
Lekkoatletyka dla każdego
Uczniowie z klas I - III wzięli udział w zajęciach z lekkiej atletyki w ramach projektu "Lekkoatletyka dla każdego", realizowanego przez panią Monikę Sękowską. Uczniowie biegali przez płotki, rzucali oszczepem, pchali kulą, biegali. Jak sie okazało - nasi uczniowie bardz odobrze poradzili sobie zewszystkimi zadaniami i wykonywali je z wielką przyjemnością i zaangażowaniem.
14 października- Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 14 października- Dzień Edukacji Narodowej.
Rodzinne czytanie
Na zaproszenie Janusza Solnickiego, uczniów klasy I odwiedziła pani Monika Białasik. Mama Oliwii przyszła do szkoły z szerokim wachlarzem książek. W ramach projektu edukacyjnego pt. „Rodzinne czytanie” zaprezentowała uczniom trzy książeczki z serii „Czytanie z Franklinem”. Dzieci bardzo uważnie słuchały czytanych książek. Na zakończenie tego spotkania, uczniowie obdarowani zostali słodką niespodzianką. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie z sympatycznym gościem i literaturą dziecięcą. Już dzisiaj dzieci dopytywały pana wychowawcy o kolejne spotkanie z tego cyklu, które jednak pozostanie słodką tajemnicą pana Janusza.
Kloster Lehnin (dzień czwarty)
Dnia 29.09.2016 mieliśmy okazję poznać nieco historycznych faktów na temat zabytków znajdujących się w Kloster Lehnin. Mianowicie mowa o klasztorze z XIII wieku zbudowanym po części w stylu romańskim, a po części gotyckim i w przeszłości zamieszkałym przez cystersów. Następnie pani przewodnik opowiadała nam o sąsiadujących budynkach które były wykorzystywane min. jako spichlerz czy browar.
Tego samego dnia odbyła się również bardzo ważna uroczystość, czyli dziesięciolecie współpracy między naszymi szkołami. Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną i scenę wyszli uczniowie klasy IV b oraz nasi nowi przyjaciele z klasy VI b, z którymi fantastycznie spędzaliśmy czas przez ostatnie dni. Ich występ był bardzo ciekawy, zwłaszcza część muzyczna i akrobatyczna. Na koniec uroczystości czekał na nas poczęstunek i prezentacja otwartego po raz pierwszy pokoju poświęconego wystawie pamiątek z dotychczasowych wymian czniowskich.
Ostatnim punktem dnia był wyjazd na kręgle do miejscowości Radel. Gra wciągnęła nas tak bardzo, że wymienialiśmy się na torach bez chwili wytchnienia aż do godziny 19:00. Po powrocie do hotelu czekała na nas kolacja, po której zebraliśmy się wraz z przyjaciółmi z Niemiec i wręczyliśmy sobie nawzajem prezenty.
Autorki:
Karolina Kurzawa
Magdalena Borowczyk
Zofia Hasińska
Na policję zawsze można liczyć
4 października na zaproszenie Janusza Solnickiego, uczniów klasy Ia odwiedziła młodsza aspirant Ewelina Mielcarek-Szymańska z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Spotkanie z uczniami składało się z dwóch części. W pierwszej pani Ewelina przekazała dzieciom informacje na temat różnorodnych zagrożeń oraz bezpieczeństwa w czasie codziennej drogi do szkoły. Mówiła także o elementach ubioru i wyposażenia policjanta.
Część druga spotkania dotyczyła realizacji projektu edukacyjnego pt. „Rodzinne czytanie”. Pani Ewelina jako ciocia małej Julki, chętnie przeczytała dzieciom książkę autorstwa Marii Terlikowskiej pt. „Draka o drogowych znakach” oraz książeczkę Barbary Ciemskiej pt. „Sam w domu”. Na zakończenie spotkania z panią policjantką wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe breloczki, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie