Na przełomie maja i czerwca, w uroczym Polańczyku położonym w Bieszczadach odbyła się zielona szkoła. Przez pięć dni trzydziestu pięciu uczniów z klas V - VIII poznawało ten malowniczo położony zakątek Polski. Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Krakowa, a kolejne dni na bieszczadzkich szlakach. Z pewnością uczniowie zapamiętają wizytę w kopalni nafty w Bóbrce, Skansen w Sanoku, zaporę na Solinie, zdobycie wieży widokowej na Jeleniowatym, wizytę w zagrodzie żubra w Mucznem, Małą i Dużą Pętlę Bieszczadzką, wizytę w bacówce i w cerkwi oraz spacery po połoninach. Wieczory uczniowie spędzali na wspólnych spacerach, zabawach, tańcach, ognisku. Czas na wycieczce minął bardzo szybko, ale pozostały piękne wspomnienia.
Bieszczadzkie wędrówki
- 22610
Aneta Kachel "Nauczycielem na medal" w powiecie leszczyńskim
Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły, Pani Aneta Kachel, została wyróżniona zaszczytnym tytułem "Nauczyciel na medal" w powiecie leszczyńskim.
Do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i całej Polsce Panią Anetę Kachel zgłosili rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Nominacja była dowodem wielkiego uznania i sympatii.
Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców, nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.
Serdecznie gratulujemy Pani Anecie Kachel. Jesteśmy dumni, że w naszym gronie mamy nauczyciela na medal!
Podsumowanie projektu "Przystanek kultura!"
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy! Końca dobiegł także projekt "Przystanek kultura!", który mogliśmy realizować dzięki współpracy z leszczyńską fundacją Cooperacja.
Podczas kilku miesięcy realizacji projektu udało nam się zorganizować:
- trzy warsztaty edukacyjne, przygotowujące dzieci do wizyt w intstytucjach kultury,
- trzy wycieczki do instytucji kultury,
- trzy warsztaty podsumowujące, podczas których dzieci tworzyły albumy z podróży.
Była to niezapomniana przygoda, a gdyby nie Fundacja Cooperacja oraz PZU, nigdy nie moglibyśmy jej przeżyć. Dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień:
https://drive.google.com/file/d/1Gwe17o_Cqg-ygqk7cyr4zI7BgBvRYv9j/view?usp=sharing
Konkurs fotograficzny SLEEVEFACE– „dzisiaj ubieram się w książkę”.
11 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu fotograficznego SLEEVEFACE– „dzisiaj ubieram się w książkę”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłane zdjęcia były bardzo ciekawe, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, dbałością o szczegóły oraz humorem. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, dlatego przyznano miejsca ex aequo.
Kategoria klas I-V
1. miejsce - Anna Sznycer Vb
2. miejsce - Paulina Okręt Vb
3. miejsce - Nina Urbaniak IIb, Amelia Szabała Va
Kategoria klas VI-VIII
1. miejsce - Kacper Florczak VIIb
2. miejsce - Karolina Okręt VIIa, Aleksandra Sikorska VIa
3. miejsce - Bartosz Łaszczyński VIIIb
14
Apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Nawiązuje ono do wydarzeń z 1791 roku, kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. To dzień, w którym warto uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje on też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez uczniów. W tym roku podczas obchodów majowych dziewczęta z klasy 6a przybliżyły rys historyczny związany z tamtymi wydarzeniami. Wcieliły się w tak ważne osobistości z XVIII wieku, jak: król Stanisław August Poniatowski, hetman Potocki, Robespierre. Występ pozwolił przypomnieć naszym uczniom, jak ważnym dokumentem była konstytucja.
6
Sprawdzian kompetencji uczniów klas 3
W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się kolejny już test kompetencji OMNIBUS przeznaczony dla uczniów klas 3, mający na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego. Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody. Do sprawdzianu podeszli bardzo poważnie, w ciszy i pełnym skupieniu rozwiązując poszczególne zadania.
Życzymy naszym wychowankom jak najlepszych wyników!
MISTRZOSTWA SZACHOWE Z PATRONEM
Od 4 kwietnia w naszej oświatowej placówce rozgrywane były „Szachowe Mistrzostwa Szkoły”. Bardzo cieszy wysoka frekwencja, gdyż w mistrzostwach udział wzięło 23 uczniów od klasy pierwszej do ósmej. Finał tych rozgrywek rozegrany został podczas obchodów Dnia Patrona. Organizatorzy mistrzostw – Janusz i Michał Solniccy przeprowadzili rozgrywki w dwóch kategoriach. Po rozegraniu wielu niezwykle emocjonujących partii ostateczna klasyfikacja przedstawia się następującą:
kategoria dziewcząt – 1 miejsce Anna Andrzejewska z klasy 1b
2 miejsce Zuzanna Giernaś z klasy 7a
3 miejsce Wiktoria Pietryga z klasy 3a
kategoria chłopców – 1 miejsce Mateusz Prałat z klasy 8b
2 miejsce Franciszek Kmiećkowiak z klasy 2b
3 miejsce Filip Baliński z klasy 7a
Zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami i medalami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkim biorącym udział w mistrzostwach szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w królewskiej grze.
9
Obchody Święta Patrona Szkoły
Tadeusz Łopuszański oprócz sprawności fizycznej cenił u uczniów ciekawość świata i sam przejawiał pasję do podróżowania. Z tego względu tegoroczne obchody święta patrona szkoły miały charakter językowy. To był dla uczniów bardzo intensywny dzień, wypełniony wszelkiego rodzaju aktywnościami, które kładły szczególny nacisk na rozwój języka obcego. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy 8b zaprezentowali przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wersji niemieckojęzycznej, a tuż po nich angielską wersję „Kota w butach” zaprezentowali uczniowie klas 3a, 5b, 7b oraz 8a. Następnie wszyscy udali się do swoich klas by oddać się pracom plastycznym. Starsze klasy przygotowywały plakaty o tematyce „Gmina Rydzyna moimi oczyma”, a klasy młodsze przygotowywały zakładki do książek.
Po wykonanym zadaniu nasi wychowankowie mieli możliwość sprawdzić się w rozgrywkach szachowych, grach planszowych, zadaniach matematycznych oraz informatycznych, a także spróbować swoich sił w wydostaniu się z „Escape roomu”. Jednak jedną z największych atrakcji tego dnia było uczestnictwo w zabawach prowadzonych przez wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej (CAT) z Leszna. Zajęcia te doskonale wpisały się w tematykę tegorocznego święta, bowiem wolontariusze pochodzili min. z Hiszpanii, Francji, Turcji a nawet Stanów Zjednoczonych czy Peru, więc uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce.
W ostatniej, już oficjalnej części obchodów zostały wręczone nagrody za wszelakie konkursy szkolne. Na pewno zapamiętamy ten dzień na dłużej.
150
Apel Wielkanocny
Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, pod opieką nauczycieli, przygotowali Apel Wielkanocny. Na miarę swoich możliwości ukazali te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. Szkolny Apel Wielkanocny ,pt .Baranek paschalny przedstawiony przez uczniów klasy 7b odbył się w dniu 13.04.2022 roku. Świąteczny występ został nagrodzony gromkimi brawami.
5
Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w pice nożnej
W środę, 13 kwietnia na stadionie w Święciechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej.
W zawodach uczestniczyło 9 zespołów , które rozegrały swoje spotkania początkowo w dwóch grupach , z których następnie po dwa najlepsze zespoły rywalizowały o medale.
Nasza reprezentacja w składzie Kacper Gabryszak, Nikolas Kozimala, Jakub Lorek, Nikodem Wawrzyniak, Mateusz Prałat ,Wojtek Sikorski,Patryk Woźniak,Bartek Łaszczyński iWiktor Adamczak rywalizację w grupie zakończyła na pierwszym miejscu, w półfinale z zespołem z Pawłowic chłopcy wygrali 3:0, pewnie awansując do finału. Do tego momentu nasz bramkarz (j.Lorek) zachowywał czyste konto. Do meczu finałowego wszyscy przystąpili bardzo skoncentrowani, zwłaszcza że to nie pierwsze spotkanie obu drużyn( poprzedni mecz to finałowy mecz w mistrzostwach futsalu w Rydzynie).Mecz finałowy był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie zostaliśmy pokonani przez zespół z Kąkolewa 0:1 zajmując drugie miejsce. Nasi piłkarze zasługują na duże brawa gdyż na boisku zostawili bardzo dużo serca i zdrowia .SERDECZNIE GRATULUJEMY
https://www.facebook.com/mosleszno/photos/pcb.1600954406927646/1600953763594377
Mistrzostwa w drużynowych biegach przełajowych
Dnia 31 marca w przypałacowym parku w Pawłowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w drużynowych biegach przełajowych. Szkołę w Dąbczu reprezentowały dwie drużyny –dziewczyn klasy V i Vi, oraz chłopców z rocznika 2007i 2008.
Mimo niesprzyjającej aury na zawodach pojawiły się prawie wszystkie zgłoszone drużyny-łącznie ok 500 zawodników i zawodniczek. Zawody odbywały się na różnych dystansach zależnych od kategorii.
W kategorii Igrzysk Dzieci klasy 5 i 6 reprezentacja dziewcząt w składzie Lidia Wujczak, Amelia Szabała, Olga Pacholska,Nadia Raburska, Emilia Kozimala, Oliwia Adamczak zostały mistrzyniami powiatu leszczyńskiego .dodatkowo Lidka indywiduanie stanęła na drugim stopniu podium.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza reprezentacja chłopców w składzie Maciej Kajzer, Nikolas Kozimala, Kacper Gabryszak, Jakub Lorek, Wojtek Sikorski, Mateusz Prałat, Patryk Woźniak –zajęła ostatecznie drugie miejsce ustępując minimalnie tylko zespołowi z Kąkolewa.Indywidualnie na 3 miejscu uplasował się Maciej Kajzer, 4 Nikollas Kozimala.
Brawa należą się obu reprezentacjom, dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w finałach wojewódzkich , które odbędą się 26 kwietnia w Żerkowie.
https://www.facebook.com/mosleszno/photos/pcb.1592081771148243/1592080984481655
Tenis stołowy
Dnia 24 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach odbyły się finały wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Kajzer i Filip Baliński.
W zawodach uczestniczyło 14 najlepszych zespołów z całego województwa wielkopolskiego oraz miasta Poznań. Po ośmiogodzinnych zmaganiach zostały wyłonione cztery drużyny turnieju, które walczyły miedzy sobą o medale. Ostatecznie drużyna z Dąbcza wywalczyła w mistrzostwach trzecie miejsce. Zawodnikom serdecznie gratulujemy. Brawo Chłopaki!!!!
Wesołego Alleluja
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha, wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie
"Muzyka nie zna granic"
7 kwietnia odbył się finałowy etap konkursu „Muzyka nie zna granic” organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Mieliśmy okazję wysłuchać fantastycznych wykonań w kategoriach: uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie klas ponadpodstawowych. W finale naszą szkołę reprezentowały aż dwie uczestniczki: Zuzanna Giernaś oraz Victoria Mróz i to właśnie Victoria zawojowała tego dnia scenę zdobywając pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy.
Z wizytą na Dolnym Śląsku
W dniu 5 kwietnia 2022 r. odbyła się ostatnia wycieczka organizowana w ramach projektu „Przystanek kultura!”. Tym razem uczniowie klasy III a, III b i VI a wyruszyli w region Gór Sowich na Dolnym Śląsku, który zachwycił wszystkich swoim niepowtarzalnym klimatem. Najpierw „zdobyliśmy” największą w Europie górską twierdzę w Srebrnej Górze. Na miejscu mieliśmy okazję odbyć podróż w czasie, dzięki ciekawym historiom i ciekawostkom opowiadanym przez żołnierza z 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego. Następnym przystankiem był Kamieniec Ząbkowicki, gdzie odwiedziliśmy Pałac Marianny Orańskiej usytuowany na niewielkim wzgórzu, zwany perłą architektury. Tam, dzięki niezwykle ciekawym opowieściom przewodnika, mieliśmy okazję poznać historię powstania zamku, dowiedzieć się ważnych informacji na temat niderlandzkiej królewny- jej założycielki, a także zwiedzić ten niezwykły obiekt. Na koniec udaliśmy się do Ząbkowic Śląskich- zwiedziliśmy Kościół św. Anny, krzywą wieżę, z której roztaczał się wspaniały widok na miasteczko i okoliczne góry, a także Laboratorium Frankensteina i Izbę Pamiątek. Wróciliśmy do domów późnym wieczorem… nieco zmęczeni całodniowym wyjazdem, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe informacje i doświadczenia.
44
Pieczemy dla Ukrainy
Uczennice klas ósmych postanowiły zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy i uskuteczniły przepyszną inicjatywę. Poświęciły na przygotowania weekend spędzony w kuchni, czego wynikiem były wspaniałe wypieki, które kolejnego dnia można było zakupić na terenie naszej szkoły. Wielu darczyńców wsparło akcję bardzo hojnie i dzięki Wam nasza wspaniała społeczności, zebrano 896,20 zł. Cały dochód został przekazany ogólnopolskiej zbiórce na pomoc Ukrainie na stronie www.siepomaga.pl. Dziękujemy za ogromne serce.
21
Obchody Dnia Wiosny
25.03 uczniowie naszej szkoły oficjalnie powitali przybyłą wiosnę. Plan obchodów przygotowała klasa 4a i po ich krótkim wstępnie każda klasa przystąpiła do głównej części święta. Pierwszym zadaniem każdej klasy było wytypowanie jednego spośród swoich uczniów i przebranie go za Panią/Pana Wiosnę. Następnie, przypominając o istotnych zasadach segregacji śmieci, każda klasa stworzyła w pełni funkcjonalne kosze na śmiech do swoich sal lekcyjnych. Różnorodność i kreatywność uczniów jak zwykle nie zawiodła.
51
Dzień bez plecaka
Uczniowie klasy 7b zainicjowali akcję pt. "Dzień bez plecaka", która została przeprowadzona w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie popisali się nie lada kreatywnością. Plecaki zastępowały min. walizki podróżne, kosze sklepowe, klatki dla zwierząt, a nawet opony samochodowe. W ciągu dnia zorganizowano jedyny w swoim rodzaju pokaz mody … „nie-plecaków”.
10
Uczniowie 1a witają wiosnę
Nowa galeria Uczniowie 1a witają wiosnę została dodana do albumu fotograficznego
55Uczniowie z klasy 1a przygotowali kolorowe opaski na włosy, instrumenty muzyczne i wyruszyli nad zalew powitać wiosnę oraz poszukać pierwszych jej oznak. Pogoda i humory dopisywały tego dnia szczególnie pięknie.
Sukces Naszych Szachistów
12 marca grupa najmłodszych miłośników królewskiej gry w składzie: Anna Andrzejewska, Nina Urbaniak, Franciszek Kmiećkowiak, Rafał Nowaczyk, Aleks Delomier, Filip Naskręt i Wiktoria Pietryga udała się wraz z p. Januszem Solnickim do Włoszakowic. Nasi uczniowie uczestniczyli w IV Finale Wojewódzkich Mistrzostw Wielkopolski Szkół Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie, bo był to dla większości z nich pierwszy poważny turniej. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Ania, która w kategorii dziewczynek klas pierwszych została mistrzynią województwa wielkopolskiego. Świetne występy zaliczyli także Nina, która zajęła czwartą lokatę i Franciszek, który uplasował się na szóstej pozycji. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce pozostawiając za sobą kilkanaście szkół z wielkopolski. Podczas dzisiejszej spotkania gratulacje małym szachistom złożył Pan Kornel Malcherek – Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna oraz Dyrektor naszej oświatowej placówki – Wojciech Jędrzejczak. Już dzisiaj młodzi szachiści myślą o kolejnych sukcesach. Tym razem będą to mistrzostwa naszej szkoły, które odbędą się w kwietniu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie