• Roboty Photon na lekcji informatyki

• Informatyka, nie musi być nudna!

Podczas lekcji informatyki pracujemy nie tylko na komputerach, lecz wykorzystujemy również sprzęt zakupiony w ramach dofinansowania " Laboratoria przyszłości". Aktualnie poznajemy pierwsze na świecie interaktywne roboty edukacyjne - Photon.

• Gminny Konkurs Recytatorski "Związani z Wielkopolską

•

Nasza szkoła oraz Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i 21 lutego 2023 roku zorganizowały Gminny Konkurs Recytatorski „Związani z Wielkopolską”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3-8 ze szkół w Dąbczu, Kaczkowie i Rydzynie. Dzieci znakomicie opanowały wybrane przez siebie teksty. Jury i publiczność wysłuchali utworów Adama Asnyka, Stanisława Barańczaka, Kazimiery Iłłakowiczówny, Wisławy Szymborskiej.

Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

I miejsce – Urszula Zięcik (SP Rydzyna)

II miejsce – Zofia Leonarska (SP Rydzyna)

III miejsce – Borys Saniuta (SP Rydzyna)

I miejsce – Tadeusz Jaskulski (SP Rydzyna)

II miejsce – Martyna Woźniak (SP Dąbcze)

III miejsce – Filip Artomski (SP Kaczkowo)

Ogromne podziękowania dla Technikum TEB Edukacja w Lesznie za ufundowanie upominków dla wszystkich uczestników oraz nagród dla zwycięzców.

Nagrania z prezentacjami uczestników oraz zdjęcia można obejrzeć na stronach:

• Produkcja "Koła Filmowego"

• Próżno szukać osoby, która w swoim życiu nie borykała się z dokuczaniem czy znęcaniem, a przecież każdy człowiek rodzi się z prawem do godności. Rolą dorosłych jest ształtowanie kolejnych pokoleń w empatii i poszanowaniu drugiej istoty. Przemoc rówieśnicza nie towarzyszy ofiarom już tylko w szkole. Dzięki technologii potrafi wisieć nad nimi 24 godziny na dobę. Warto jak najczęściej uzmysławiać młodym ludziom co może czuć osoba, która pozbawiana jest najważniejszego prawa człowieka, prawa do godności.

Członkowie koła filmowego z klasy 6b oraz opiekun koła stworzyli film, który obnaża problem braku poszanowania drugiej osoby. Zachęcamy do obejrzenia filmu i walki o lepszy świat.