Wszyscy Rodzice/ Opiekunowie uczniów klas I- III proszeni są o odczytanie wiadomości w dzienniku elktronicznym Librus.
Komunikat Dyrektora Szkoły
Podsumowanie akcji charytatywnej "Szlachetna paczka"
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy!
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”.
Dzięki Wam osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny Pani Eweliny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego nasza paczka dotarła do Rodziny.
„Pani Ewelina z mężem byli zszokowani ilością otrzymanych paczek. Kiedy zobaczyli je już wszystkie w pokoju zabrakło im słów. Kobieta z wrażenia zaczęła płakać. Przez dłuższą chwilę w pokoju zamarła cisza. Po czym Pani Ewelina powiedziała: "To jest najpiękniejszy dzień w moim życiu...". Była ogromnie wzruszona. Rodzina z pomocą wolontariuszy powoli i bardzo starannie odpakowywała każdą z paczek. Kiedy otwieraliśmy kolejne pudła na twarzy małżeństwa co chwilę pojawiał się uśmiech. Kobieta bardzo cieszyła się z miksera, garnków, mopa i odzieży. Na widok ogromnej ilości żywności, środków czystości i sprzętu AGD oczy Pani Eweliny się zaszkliły. Na zakończenie czekała nas jeszcze jedna niespodzianka i wielka radość -kuchenka gazowa. Widać było, że jedno z marzeń rodziny właśnie się spełniło. Rodzina nie spodziewała się, że otrzyma tyle cennych rzeczy, szczególnie kuchenki gazowej. Pani Ewelina z mężem byli bardzo zaskoczeni, że ktoś, kto ich nie zna, dołożył tyle starań, aby sprawić im radość.
Słowo od rodziny:
Tradycyjnie jak co roku sypią się życzenia wokół, większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy. Może cicho bez hałasu idąc na spacer gdzieś do lasu, może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z jednej miski, może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju, może lepiąc bałwana, jeśli śniegu napada życzy Ewelina z mężem Wiktorem. Błagam by i karma za dobro uczynione i do Was wróciła.
Słowo od wolontariusza:
Chciałabym Państwu ogromnie podziękować, są Państwo niesamowitymi ludźmi i wierzę, że zmienili Państwo na stałe życie pani Eweliny i Pana Wiktora. Kontakt z Państwem był dla mnie naprawdę samą przyjemnością - tacy ludzie jak Państwo inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. To jak Państwo postarali się, żeby ta paczka była prawdziwym prezentem... to coś pięknego. Życzę Państwu z całego serca pełnych spokoju, radości i dobrych wzruszeń świąt Bożego Narodzenia.”
Święta tuż, tuż...
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia zdrowia, spokoju, radości i nadziei oraz pomyślności w każdym dniu Nowego Roku 2021
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie
„Szlachetna Paczka” w Szkole Podstawowej w Dąbczu
Po raz pierwszy rodzice, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu wzięli udział w dobroczynnej akcji „Szlachetna Paczka”. Wybrana została jedna z rodzin i według listy potrzeb przygotowano dla niej wyjątkową „paczkę” na święta. Potrzeby rodziny były różnorodne, ale udało się zrealizować wszystkie.
10 grudnia wszystkie produkty zostały opisane, a następnie, podczas „weekendu cudów”, przekazane do punktu przyjmowania paczek w Lesznie, skąd dotarły do adresata.
Koordynatorki akcji, Panie: Hanna Dopierała i Marta Andersz serdecznie dziękują rodzicom, uczniom i nauczycielom za tak wspaniałe zaangażowanie, które przerosło wszelkie oczekiwania. Obdarowana rodzina otrzymała aż 46 paczek z ogromną ilością prezentów.
Zaangażowanie w projekt pokazało, że potrafimy okazać serca potrzebującym, ale także, że najlepsze efekty przynosi wspólne działanie.
Oprócz pomocy materialnej podarowana została wiara w drugiego człowieka, radość i nadzieja.
Jest to dla nas piękna lekcja!
Informacje o finale akcji znalazły się również na portalu elka.pl
https://elka.pl/content/view/101458/80/
12
Pada, pada śnieg
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pada, pada śnieg.
Uczniowie klasy 3a bardzo ucieszyli się, kiedy spadł śnieg. Postanowili wykorzystać ten fakt i ulepili piękne bałwanki.
Martyna Giera wyróżniona w ogólnopolskim konkursie
Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Anglię, która zmieniła losy II wojny światowej, Biuro Edukacji Narodowej IPN zorganizowało konkurs historyczno-plastyczny dla dzieci i młodzieży. Z całej Polski spłynęło ponad 730 prac. Martynie, uczennicy klasy 1b serdecznie gratulujemy wyróżnienia, życzymy dalszego rozwijania zdolności plastycznych i zainteresowań historycznych.
Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!
Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas I - VIII Szkoły Podstawowej w Dąbczu.
Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, nakrętrek,pomponów, plastelint, modeliny itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów
W wyniku obrad jury przyznano następujące miejsca I wyróżnienia:
I miejsce - -Gabrysia Turek I a, Aleksander Chorała-kl.III a
II miejsce – Amelia Szabała, Kacper Przewoźny – kl.IV a
III miejsce – Marcelina Tomiczak-kl.IIIa, Michalina Matysiak-kl.IVb, Szymon Prałat-kl. I a
Wyróżnienia:
Łucja Kłak-VI a,
Wojciech Mocek – kl. III b,
Bartosz Łaszczyński – kl. VII b,
Nowaczyk Rafał – kl. I a
Amelia Kurzawska – kl. I a9
Szlachetna Paczka
Informujemy, że w tym roku po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji SZLACHETNA PACZKA.
W związku z tym, zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły z prośbą o wspólne przygotowanie wielkiej paczki dla rodziny, która w tym szczególnym okresie, nadchodzącej zimy oraz Świąt Bożego Narodzenia, potrzebuje naszej pomocy.
1.Komu pomagamy: Pani Ewelina i jej mąż, Wiktor, dotknięci zostali skutkami pandemii. Małżeństwo ma problemy mieszkaniowe. Ich marzeniem jest stałe lokum, w którym będą mogli doczekać spokojnej starości. Poza tym, Pan Wiktor ostatnio bardzo podupadł na zdrowiu, cierpi na cukrzycę.
2. Najważniejsze potrzeby Rodziny (czyli te, które Darczyńca musi zaspokoić): Kuchenka na gaz ziemny.
Żywność trwała (z długim terminem ważności).
Środki czystości.
WAŻNE!!! Aby zapoznać się z innymi potrzebami wybranej przez nas rodziny (które również możemy zrealizować), należy kliknąć poniższy link:https://liblink.pl/dCxculpNBY
3.Jak przygotować paczkę?
Przygotowane produkty należy zapakować do podręcznego kartonu (aby prezent nabrał świątecznego charakteru, można owinąć pudła ozdobnym papierem). Nie powinno się pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu. W paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły. Do gotowej paczki prosimy doczepić kartkę z imieniem i nazwiskiem ucznia, który ją przygotował i dostarczyć ją do szkoły (sala klasy 5a, naprzeciw głównego wejścia) do czwartku 10 grudnia. Aby zakupić kuchenkę gazową, potrzebne jest Państwa wsparcie finansowe. Zainteresowanych takim wsparciem prosimy o kontakt poprzez dziennik librus do p. Hanny Dopierały lub p. Marty Andersz. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaopatrzyć Panią Ewelinę i jej Rodzinę w odzież, obuwie, wyposażenie mieszkania (szczegóły na stronie internetowej), również prosimy o wcześniejszy kontakt, aby potrzeby te się nie powtarzały.
4. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, czyli tzw. Weekend Cudów, przypada 12-13 grudnia 2020 roku. To wtedy musimy dostarczyć do magazynów paczki, które następnie są przekazywane Rodzinom w potrzebie. Liczymy bardzo na Państwa zaangażowanie i pomoc. Wierzymy, że w tym dość szczególnym czasie, w którym nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, razem możemy pomóc tym, którzy tego naprawdę bardzo potrzebują.
Relacja z wydarzeń w klasie 3a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Relacja z wydarzeń w klasie 3a.
21Od początku roku szkolnego uczniowie klasy 3a intensywnie angażowali się w zajęcia ruchowe i zadania integrujące zespół klasowy. Wspólnie zbierali mirabelki, grzyby, zorganizowali Dzień Chłopaka i z przyjemnością uczestniczyli w lekcjach wf przeprowadzanych na świeżym powietrzu.
Narodowe Święto Niepodległości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości.
2Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie z rodzicami, rodzeństwem przygotowali ozdoby w barwach narodowych oraz pamiętali o wywieszeniu flag na domach.
BohaterON w naszej szkole
BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania, której celem jest zachowanie pamięci o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie zaangażowali się w to wydarzenie po raz trzeci. W tym roku ich zadaniem było przygotowanie pamiątek, za pomocą których wyrazili swoją wdzieczność dla Powstanców, podziekowali za waleczność, odwagę i poświęcenie. Przedstawiamy efekty pracy uczniów z klasy 8.
2
Już jesteśmy Pierwszakami!
W dniu dzisiejszym nasze dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście pasowane na Pierwszoklasistów. Z uwagi na epidemię i związane z nią wymogi sanitarne, uroczystość miała zupełnie inną oprawę. Obecni na sali byli tylko uczniowie, ich wychowawcy oraz Dyrekcja Szkoły. Warunki te nie przeszkodziły jednak dzieciom, które pięknie zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności. Po złożeniu ślubowania aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Następnie dzieci otrzymały legitymacje szkolne i wiele upominków.
Po tej uroczystości rozwiązany został konkurs na nazwy drzewka, które posadziły dzieci w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. O zwycięstwie decydowali nauczyciele, którzy typowali propozycje nadesłane przez dzieci. W klasie 1 a zwyciężył Wojciech Durka, który zaproponował nazwę „Wiązomir”. Zwyciężczynią zaś w klasie 1 b została Nina Urbaniak, której propozycja nazwy drzewka brzmiała – „Zielonek”. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
53
"Polscy Piloci w Bitwie o Anglię". Prace konkursowe
- 29
Nasi uczniowie chętnie i z dużym zapałem przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym, pt. „Polscy Piloci w Bitwie o Anglię”. Do Instytutu Pamięci Narodowej (organizatora konkursu) zostało przesłane aż 36 prac, wykonanych różnymi technikami. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!
Narodowe Czytanie
Wraz z początkiem roku szkolnego 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby młodzi ludzie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie klas IV-VIII wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce 4 września. Zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom fragment Balladyny Juliusza Słowackiego. Wcielili się w role: tytułowej Balladyny, Aliny, Wdowy, Kirkora, Skierki i wzorcowo przeczytali swoje kwestie. Mimo trudnej w odbiorze dla tak młodego czytelnika lektury, uczniowie prezentowali wzorową postawę, uważnie słuchając fragmentu utworu. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania ich na piękno języka polskiego.
5
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Poprzedzone mszą świętą rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 miało niecodzienny przebieg, bowiem klasy I-III oraz IV-VIII uczestniczyły w osobnych apelach. W cieniu pandemii szkolna codzienność przybiera inne barwy, co na pewno da się odczuć na każdym kroku od pierwszego dnia zajęć lekcyjnych. Najważniejsze jednak, że z utęsknieniem i pełni entuzjazmu wracamy w szkolne mury po bardzo długim okresie nauki zdalnej.
55
Zasady funkcjonowania szkoły od 1 września 2020 r. (zgodnie z zaleceniami MEN, GIS, MZ)
- Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do nieprzysyłania do szkoły dzieci z objawami infekcji.
- Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do podania aktualnych numerów kontaktowych, który zawsze będą przez nich odbierane.
- W razie stwierdzenia objawów infekcji podczas pobytu w szkole, rodzice/ prawni opiekunowie zostaną poinformowani telefonicznie i zobowiązani do niezwłocznego odebrania dziecka własnym transportem.
- W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym w budynku szkoły mogą przebywać wyłącznie uczniowie i pracownicy. Rodzice/ prawni opiekunowie nie wchodzą na teren szkoły. Oczekują na swoje dzieci w wyznaczonym miejscu ( parking przy sali gimnastycznej lub chodniki przed szkołą) Wyjątek stanowią rodzice/ prawni opiekunowie uczniów klas pierwszych przez okres września.
- Rodzice/ prawni opiekunowie w miarę możliwości załatwiają wszelkie sprawy drogą telefoniczną, e mailem lub przez e-dziennik. Jeżeli sprawa wymaga bezpośredniego kontaktu, wizyta powinna zostać umówiona drogą telefoniczną lub przez e-dziennik. Wchodzą do budynków wyznaczonymi wejściami w maseczce/ przyłbicy po zdezynfekowaniu rąk.
- W autobusie szkolnym i na terenie szkoły, z wyjątkiem sal lekcyjnych, uczniowie muszą zakrywać nos i usta maseczką/ przyłbicą.
- Wchodząc do budynku szkolnego, uczniowie zobowiązani są do dezynfekowania rąk w wyznaczonych miejscach.
- Uczniowie, którzy nie są zapisani do porannej świetlicy przychodzą do szkoły nie wcześniej niż na 15 minut przed rozpoczęciem lekcji.
- Zajęcia dla danego zespołu klasowego będą odbywały się w jednej sali lekcyjnej. Zajęcia wf na sali gimnastycznej. Zajęcia informatyczne w sali komputerowej. Wszelkie zajęcia specjalistyczne w wyznaczonym pomieszczeniu.
- Po zakończeniu przerwy uczniowie ustawiają się klasami w wyznaczonych miejscach i kolejno wchodzą do budynku dezynfekując ręce.
- Na terenie szkoły uczniowie mogą spożywać tylko własne jedzenie i napoje.
- Podczas wszystkich zajęć uczniowie korzystają wyłącznie z własnych podręczników i przyborów szkolnych.
- Przygotowując się do lekcji wychowania fizycznego, uczniowie zobowiązani są do przestrzegania zasad ustalonych przez nauczycieli przedmiotu.
- Zasady przyprowadzania, odbierania i korzystania ze świetlicy szkolnej określone są w regulaminie świetlicy.
- Zasady korzystania z biblioteki zostaną określone w regulaminie biblioteki.
- Wszystkie odrębne regulaminy zamieszczone zostaną w plikach szkoły.
- Od 1 września 2020 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze prowadzone będą w trybie normalnym w szkole. W pierwszym tygodniu roku szkolnego należy przygotować się technicznie i praktycznie do ewentualnej nauki w trybie zdalnym ( sprawny Internet, kamerka, mikrofon).
- Na pierwszych zebraniach klasowych rodzice zostaną zapoznani ze sposobem korzystania z platformy na wypadek nauki hybrydowej lub zdalnej.
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
DRODZY RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!
Pierwszego września rozpoczynamy kolejny rok szkolny.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów oraz uwzględniając możliwości lokalowe, nie przewidujemy jednej ogólnej uroczystości inaugurującej rok szkolny 2020/2021.
Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego
Od 6.50 do 8.00 czynna świetlica szkolna.
7.05 – 7.45 - przyjazd dzieci do szkoły.
Zaczynamy od Nowej Wsi. - 7.05
Kierunek Tworzanice zaczynamy od Przybiny około 7.20
Uczniowie z Dąbcza niekorzystający z rannej świetlicy przychodzą do szkoły nie wcześniej niż o godz.7.45
Uczniowie klas I – III udają się z wychowawcami do kościoła.
8.00 – 9.00 - msza święta,
Klasy II – III
9.00 – 9.15 - apel na sali gimnastycznej,
9.15 – 10.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami.
Klasy I
9.00 – 9.25 - apel, a po nim sadzenie drzewek/krzewów,
9.25 – 10.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami.
Uczniowie klas IV – VIII
8.00 – 9.00 - apel i spotkania w klasach z wychowawcami
9.00 – 10.00 - msza święta
10.00 – 10.30 - oczekiwanie na autobus i odjazd do domu
W uroczystościach biorą udział TYLKO rodzice uczniów z klas I i uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wchodzimy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego ( jedno dziecko/jeden rodzic w maseczkach/przyłbicach).
76. rocznica Powstania Warszawskiego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Bohater Powstania", który odbył się w ramach kampanii "1944 - Zrozumieć Powstanie". Tematem było napisanie listu do wybranego uczestnika Powstania Warszawskiego. Przedstawiamy jedną z prac uczniów klasy VIII.
Pożegnanie klas ósmych
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 było inne od tych, które pamiętają zarówno odchodzący uczniowie klasy ósmej jak i nauczyciele oraz Dyrekcja naszej szkoły. Jednak uczniowie klasy ósmej postarali się, aby był to niezapomniany dzień. Całoroczna praca, a szczególnie ostatnie miesiące nauczania zdalnego zaowocowała otrzymaniem siedmiu świadectw z wyróżnieniem. Również pozostali uczniowie poprawili swoje oceny. Wszyscy uczniowie klasy ósmej mogą z dumą zanieść świadectwa do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. Troje absolwentów otrzymało statuetki mistrza: Oskar Juskowiak - w kategorii "Znakomity sportowiec", Anna Prałat - w kategorii "Mistrz twórczości artystycznej" oraz Marlena Lecka - w kategorii "Społecznik". Wręczono również stypendia i statuetki imienia Tadeusza Łopuszańskiego za najaktywniejszą postawę społeczną, którą otrzymali Anna Prałat oraz Oskar Juskowiak. Ponadto trzech uczniów z najwyższą średnią zostało wyróżnionych przez pana Burmistrza Kornela Malcherka - Kacper Wawrzyniak, Maciej Marchwacki oraz Oskar Juskowiak. Wychowawczyni klasy Joanna Stanisławska z żalem pożegnała swoich pierwszych wychowanków.
Wszystkim Absolwentom życzymy miłych wakacji oraz przyjęcia do wybranych przez siebie szkół.
70
#GASZYNCHALLENGE SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBCZU DLA PIOTRA SZCZERBALA
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie