• Koncert ProMusica

• 27 września mieliśmy przyjemność przyjmować wyjątkowych gości z Fundacji Edukacyjnej Pro Musica. Charyzmatyczni panowie przybliżyli nam piękno muzyki charakterystycznej dla plemion indiańskich zza Atlantyku. Dowiedzieliśmy się jak czerpać inspirację z natury i dostrzegać piękno jej niepowtarzalnych brzmień.

• Szkolny projekt edukacyjny

• Wraz z ostatnim dzwonkiem w roku szkolnym 2021/22 rozpoczęliśmy szkolny projekt „ Pocztówka z wakacji”. Nasi uczniowie mieli za zadanie przesłać na adres szkoły pocztówkę z pozdrowieniami  w języku angielskim. Głównym celem było zachęcenia uczniów do innej formy komunikacji, budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim , poszerzenie słownictwa czynnego oraz pogłębianie wiedzy o otaczającym nas świecie. Uczniowie wspaniale wywiązali się ze swojego zadania i do szkolnego sekretariatu napłynęły kartki pocztowe z różnych części Polski , jak i Europy.

• Narodowe Czytanie

• Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa - włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.
            Zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom balladę Adama Mickiewicz pt. Świtezianka. Utwór ten mieści się w zbiorze Ballady i romanse, który ma niezwykłą wartość w literaturze polskiej i wyznacza początek polskiego romantyzmu.
            Uczennice klasy siódmej wcieliły się w role: narratora, młodego strzelca, nieznajomej dziewczyny/Świtezianki.
            Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania ich na piękno języka polskiego.