• Wycieczka do Wrocławia

• 15 grudnia uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Najpierw wzięli udział w nietypowej lekcji historii połączonej z prezentacją Panoramy Racławickiej. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że pomysłodawcą stworzenia tego niesamowitego dzieła był lwowski malarz - Jan Styka, który zaprosił do współpracy m.in. J. Kossaka, L. Bollera, T. Popiela i Z. Rozwadowskiego. Tematem obrazu jest bitwa rozegrana pomiędzy dowodzoną przez Tadeusza Kościuszkę powstańczą armią polską i dwiema kolumnami armii rosyjskiej skierowanymi do zdławienia powstania pod Racławicami. Twórcy zamierzali uczcić setną rocznicę tego wydarzenia.

Po zwiedzeniu Rotundy wszyscy udali się na rynek, gdzie na Jarmarku Bożonarodzeniowym, pośród pachnących choinek i aromatu pierników, skosztowali świątecznych przysmaków i kupili upominki. W tym pięknym, malowniczym miejscu można było już poczuć atmosferę nadchodzących świąt.

• Podsumowanie "Szlachetnej paczki"

• W tym roku po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Wybraliśmy jedną z rodzin i według potrzeb przygotowaliśmy dla niej wyjątkową PACZKĘ na święta.

8 grudnia wszystkie paczki zostały opisane, a w weekend cudów przekazane do punktu przyjmowania paczek    w Krobi, skąd dotarły do adresata.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim Uczniom, a przede wszystkim Rodzicom, którzy po raz kolejny zaangażowali się w przygotowanie naszej szlachetnej paczki.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wręczenia paczki Pani Wiktorii i jej Rodzinie (wiadomość od Wolontaiusza)

Rodzina wyglądała przez okno, kiedy podjechaliśmy pod ich mieszkanie. Gdy zauważyli ilość przygotowanych dla nich paczek, szybko ruszyli z pomocą. Podarunki trafiły do mieszkania, a Pani Wiktoria rozpłakała się ze szczęścia. Niestety podczas naszej wizyty nie było małej Julki, ale jej mama wykonała dla niej kilka pamiątkowych fotografii. Rodzina nie wiedziała, od czego zacząć. Usiedliśmy razem z rodziną na podłodze i wspólnie zaczęliśmy otwierać pięknie zapakowane paczki. Z każdą kolejną pojawiał się większy uśmiech i łzy szczęścia. Gdy Adrian trafił na prezenty dla swojej siostry, uśmiechnął się i powiedział, że będzie zachwycona. Postanowił ponownie jej zapakować prezenty, aby również miała dużo radość z rozpakowywania, tak jak on. Chłopak był zachwycony, gdy zobaczył słuchawki, bo właśnie o takich marzył. Buty i kurta także pasowały i mu się spodobały. Gdy głowa rodziny natrafiła na buty dla Julii, rozpłakała się i powiedziała: ,,Ale piękne, na pewno będzie zachwycona”. Pani Wiktoria stwierdziła, że podarowana patelnia jest idealna, a zestaw pojemniczków na przyprawy przepiękny. Ogromnie ucieszyła się z odkurzacza, który już podczas naszej wizyty znalazł swoje miejsce. Uśmiech na twarzy chłopaka powiększał się, kiedy z kolejną paczką tworzył się coraz większy stos słodyczy. Gdy rodzina natrafiła na bon do galerii, kobieta zaznaczyła, że kupi coś fajnego dzieciom. Pani Wiktoria powiedziała: „Gdyby coś jeszcze się stało i nie miałabym pracy (zleceń) to przez najbliższy czas, będę miała co dzieciom przygotować na obiad”. Było to wspaniałe popołudnie, pełne wzruszeń, podziękowań i radości. Z pewnością zostanie na długo w ich pamięci.

Słowo od Wolontariusza

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za chęć wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce i wspaniałe przygotowanie podarunków dla rodziny. Bardzo dziękuję uczniom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w przygotowania. Życzę, żebyście państwo spotykali na swojej drodze tak życzliwych i dobrych ludzi, jakimi sami jesteście! Wszystkiego dobrego, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

• Mikołajkowe pieczenie pierników

• 6 grudnia uczniowie klasy 2a udali sie do Nowej Wsi, aby wspólnie piec pierniki. Uczniów zaprosili Państwo Kamila i Bogusław Prałat. Dzieci wykrawały pierniczki, lukrowały, ozdabiały, wspólnie się bawiły. Nie zabrakło też upominków od Świetego Mikołaja. Dużą atrakcją dla uczniów było wspólne obejrzenie bajki o św.Mikołaju, w której nawiązano do rodziców i uczniów klasy 2a.

• Lekcja z Policjantkami

• Uczniów klasy 2a odwiedziły Panie Anna Stelmaszczyk i Agnieszka Musiał sarsze aspirantki z Wydzialu Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.  Panie Policjantki opowiedziały bardzo ciekawie  o zawodzie policjanta, zaprezentowały wyposażenie policjanta oraz przeprowadziły ciekawe zadania praktyczne. Dużą atrakcją dla uczniów było  zobaczenie z bliska radiowozu czy  wykonanie odcisków palców.