• Aneta Kachel "Nauczycielem na medal" w powiecie leszczyńskim

• Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły, Pani Aneta Kachel, została wyróżniona zaszczytnym tytułem "Nauczyciel na medal" w powiecie leszczyńskim.

Do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i całej Polsce Panią Anetę Kachel zgłosili rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Nominacja była dowodem wielkiego uznania i sympatii.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców, nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

Serdecznie gratulujemy Pani Anecie Kachel. Jesteśmy dumni, że w naszym gronie mamy nauczyciela na medal!

• Podsumowanie projektu "Przystanek kultura!"

• Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy! Końca dobiegł także projekt "Przystanek kultura!", który mogliśmy realizować dzięki współpracy z leszczyńską fundacją Cooperacja.

Podczas kilku miesięcy realizacji projektu udało nam się zorganizować:

• trzy warsztaty edukacyjne, przygotowujące dzieci do wizyt w intstytucjach kultury,
            • trzy wycieczki do instytucji kultury,
            • trzy warsztaty podsumowujące, podczas których dzieci tworzyły albumy z podróży.

Była to niezapomniana przygoda, a gdyby nie Fundacja Cooperacja oraz PZU, nigdy nie moglibyśmy jej przeżyć. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień:

• Konkurs fotograficzny SLEEVEFACE– „dzisiaj ubieram się w książkę”.

• 11 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu fotograficznego SLEEVEFACE– „dzisiaj ubieram się w książkę”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłane zdjęcia były bardzo ciekawe, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, dbałością o szczegóły oraz humorem. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, dlatego przyznano miejsca ex aequo.

Kategoria klas I-V

1. miejsce -  Anna Sznycer Vb

2. miejsce - Paulina Okręt Vb

3. miejsce - Nina Urbaniak IIb, Amelia Szabała Va

Kategoria klas VI-VIII

1. miejsce - Kacper Florczak VIIb

2. miejsce - Karolina Okręt VIIa, Aleksandra Sikorska VIa

3. miejsce - Bartosz Łaszczyński VIIIb

• Apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja

• Święto Narodowe Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Nawiązuje ono do wydarzeń z 1791 roku, kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. To dzień, w którym warto  uzmysłowić sobie  rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje on  też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez uczniów. W tym roku podczas obchodów majowych dziewczęta z klasy 6a przybliżyły rys historyczny związany z tamtymi wydarzeniami. Wcieliły się w tak ważne osobistości z XVIII wieku, jak: król Stanisław August Poniatowski, hetman Potocki, Robespierre. Występ pozwolił przypomnieć naszym uczniom, jak ważnym dokumentem była konstytucja.

• Sprawdzian kompetencji uczniów klas 3

• W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się kolejny już test kompetencji OMNIBUS przeznaczony dla uczniów klas 3, mający na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego. Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody. Do sprawdzianu podeszli bardzo poważnie, w ciszy i pełnym skupieniu rozwiązując poszczególne zadania.

Życzymy naszym wychowankom jak najlepszych wyników!