• Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

          • „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wszystko się zaczyna.” Te niezwykle trafne słowa księdza Jana Twardowskiego towarzyszyły nam podczas tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Dla jednych to kolejny rok w murach naszej szkoły, dla innych już ostatni. Nie znaczy to jednak, że przygoda tegorocznych absolwentów się kończy. Wręcz odwrotnie, ich życie dopiero teraz nabierze tempa. Z wielkimi nadziejami ruszają w świat, rozwijając swoje pasje i goniąc marzenia. Trzymamy kciuki i wierzymy, że bagaż doświadczeń, które zdobyli w naszej szkole przyda im się w tej podróży.

          • Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

          • W dniu 14 i 15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte i zajęcia adaptacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych, których celem było poznanie nowego otoczenia, nauczycieli oraz rówieśników. Dzieci miały okazję zwiedzić naszą szkołę, wziąć udział w zajęciach taneczno-ruchowych oraz czytelniczych, gdzie specjalnie dla nich uczniowie klas trzecich przeczytali najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. Wszyscy aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. 

            Dziękujemy wszystkim za przybycie, do zobaczenia we wrześniu!

          • Szkolny Piknik

          • Samorząd Uczniowski, a dokładnie Oliwia Picz oraz Oliwia Wawrzyniak z klasy 7b zorganizowały szkolny piknik dla klas IV-VIII. Uczniowie mogli spędzić nieco czasu na integracji przy grach planszowych, posłuchać muzyki oraz wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez organizatorki. Ważną częścią pikniku była zbiórka pieniędzy na wsparcie mieszkańca Dąbcza, którego dom ucierpiał wskutek uderzenia pioruna podczas jednej z burz. Sprzedając ciasta upieczone przez chętnych uczniów zebrano 1215,42 zł. Bardzo dziękujemy.

          • Wizyta w OSP Dąbcze

          • Uczniowie klasy 1a dzięki panom z OSP Dąbcze: Markowi Rybińskiemu i Jarosławowi Bartkowiakowi mieli możliwość poznać pracę strażaka. Zwiedzili remizę strażacką, obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego oraz otrzymali wyczerpujące  odpowiedzi na zadawane pytania. 

          • Wycieczka klas ósmych do Wrocławia

          • 10 czerwca uczniowie klas ósmych wspólnie z panem Burmistrzem Kornelem Malcherkiem wyruszyli na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. W Muzeum Pana Tadeusza należącym do Zakładu Narodowego  im. Ossolińskich zobaczyli rękopis wielkiego działa, poznali okoliczności  historyczne powstania "Pana Tadeusza". Następnie przez przepiękne Stare Miasto przeprowadziła uczniów pani przewodnik opowiadając ciekawe legendy i zapoznając młodzież z krasnoludkami zamieszkującymi Wrocław. Na koniec wycieczki uczniowie udali się do kina, na seans "Jurassic World".

          • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

          • 15 czerwca odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.

            Kandydaci:
            Michalina Majorczyk (7b)
            Wiktoria Jaworska (7b)
            Łucja Kłak (7a)
            Martyna Rygusik (4b)
            Zuzanna Giernaś (7a)

            Wyniki wyborów:
            Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Giernaś – 79 głosów
            Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Michalina Majorczyk – 38 głosów
            Skarbnik - Martyna Rygusik – 24 głosów

            Gratulujemy.

          • Rowerówka klas IV-VII

          • Idąc śladami nauk naszego patrona, czerwiec stoi pod znakiem podróżowania i rozwijania tężyzny fizycznej. 10 czerwca uczniowie klas IV-VII udali się wraz wychowawcami i opiekunami na rowerówkę do oddalonej o 15km leśniczówki Nadolnik. Pogoda była tego dnia dla nas łaskawa to i podróż minęła bardzo przyjemne. Na miejscu mogliśmy oddać się aktywnościom sportowym oraz integracji zespołów klasowych.

          • Poznajemy Stawy Milickie

          • Uczniowie klasy 1a odbyli lekcję przyrody w terenie. Udali się do Rudy Sułowskiej, aby na terenie  ścisłego rezerwatu ptaków wodnych przy pomocy lornetek dokonać obserwacji ptaków. Pan przewodnik  przedstawił historię i programy ochrony środowiska obejmujące te tereny.  Uczniowie  poznali  faunę i florę występującą w rezerwacie Ruda Sułowska. W trakcie zajęć wystąpiły  elementy matematyki, historii, ornitologii,
            ichtiologii, wspólna zabawa a nawet odrobina poezji.

          • Beskidy 30.05-03.06

          • Pierwszego słonecznego dnia klasy siódme wyjechały do Brennej znajdującej się w województwie śląskim na ziemi cieszyńskiej w dolinie rzeki Brennica, gdzie podziwiali uroki tejże miejscowości.

            Uczniowie zwiedzili mnóstwo ciekawych atrakcji.

            W ciągu drugiego dnia przewodnik zabrał nas na wzgórze zamkowe w Cieszynie, wieża Piaskowska "Rotunda św. Mikołaja", następnie miło spędziliśmy czas na rynku Cieszyńskim. Niektóre z osób poszły również na granicę Czeską, gdzie zrobiły zakupy.

            Następnego trzeciego dnia wyruszyliśmy do miasta Wisła, zobaczyć skocznie Adama Małysza.

            Pojechaliśmy wyciągiem na samą górę skoczni oraz na taras widokowy. Wieczorem spędziliśmy miło czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Nie obyło się bez konkursów z nagrodami.

            Kolejnego dnia poszliśmy na ciężką wspinaczkę na szczyt góry Błatnia, która osiąga 917m n.p.m, była to bardzo wyczerpująca droga na sam szczyt.

            Następna atrakcją tego dnia był "Dzień Sportu", w którym przewodnik zorganizował nam różne gry sportowe. Mimo zmęczenia wszyscy bawiliśmy się na wspólnej dyskotece.

            Ostatniego dnia pożegnaliśmy się z Brenną i odwiedziliśmy Obserwatorium Nietoperzy, w którym 

            dowiedzieliśmy się o gatunkach tego ssaka oraz zobaczyliśmy je na żywo. Wróciliśmy bezpiecznie do domu.

            Uczniowie z klasy siódmej oceniają tą wycieczkę bardzo pozytywnie.

             

            Tekst: Magdalena Kulesza, Michalina Majorczyk

          • Poznajemy zawód fotografa

          • W ramach orientacji zawodoznawczej  uczniowie klasy 1a spotkali się z Panią Ewą Gryczką (prywatnie mama Rysia), aby dowiedzieć się na czym polega praca fotografa. Pani Ewa w ciekawy sposób opowiedziała historię fotografii, pokazała aparaty, których kiedyś używano do robienia zdjęć. Zaprezentowała jedncześnie bardzo nowoczesny sprzęt, który współcześnie pomaga fotografom w pracy. Dużą atrakcją dla uczniów był dron, który uwiecznił nasze spotkanie. 

          • W klasie 1a zawsze jest wesoło!

          • W ramach wychowania fizycznego uczniowie klasy 1a bardzo chętnie wychodzą na spacery, grają w gry zręcznościowe lub wspólnie  tańczą. Oto krótka relacja zdjęciowa z ostatnich dni.

          • Bieszczadzkie wędrówki

          • Na przełomie maja i czerwca, w uroczym Polańczyku położonym w Bieszczadach odbyła się zielona szkoła. Przez pięć dni trzydziestu pięciu uczniów z klas V - VIII poznawało ten malowniczo położony zakątek Polski. Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Krakowa, a kolejne dni na bieszczadzkich szlakach. Z pewnością uczniowie zapamiętają wizytę w kopalni nafty w Bóbrce, Skansen w Sanoku, zaporę na Solinie, zdobycie wieży widokowej na Jeleniowatym, wizytę w zagrodzie  żubra w Mucznem, Małą i Dużą Pętlę Bieszczadzką, wizytę w bacówce i w cerkwi oraz spacery po połoninach. Wieczory  uczniowie spędzali na wspólnych spacerach, zabawach, tańcach, ognisku. Czas  na wycieczce minął bardzo szybko, ale pozostały piękne wspomnienia.